Մայիսի 4-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ ՀՀ Ազգային ժողովում կազմակերպվել է դռնփակ քննարկում, որին մասնակցել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Քննարկմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալները, խմբակցությունների ղեկավարները, հանձնաժողովների նախագահները եւ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ապրիլյան պատերազմի հետեւանքով ստեղծված իրադրությանը եւ դրանից բխող գործողություններին վերաբերող հարցեր:

On May 4, at the initiative of the RA NA Standing Committee on Defence, National Security and Internal Affairs a closed-door discussion was held in the RA National Assembly, where the RA Defence Minister Seyran Ohanyan took part.
The RA NA Deputy Speakers, the Heads of the Factions, the Committee Chairs and the members of the Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs also took part in the discussion.
During the meeting issues regarding the situation created as a consequence of April War and the actions stemming from it were considered.