Տաջիկստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Արտաքին գործերի նախարարության հրավերով՝ ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը՝ որպես ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական խմբի համակարգող, մայիսի 20-ին եռօրյա այցով կմեկնի Դուշանբե՝ մասնակցելու մայիսի 22-ին Տաջիկստանի Հանրապետությունում անցկացվող Սահմանադրության բարեփոխումների համազգային հանրաքվեին :
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ Տաջիկստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի, Սահմանադրական դատարանի ղեկավարության եւ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի հետ:
Տեղեկացնենք, որ ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական խմբի կազմում ընդգրկված են 33 միջազգային դիտորդներ` Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից 7 պետություններից (Ռուսաստան, Հայաստան, Բելառուս, Մոլդովա, Ղազախստան, Ղրղզստան, Ադրբեջան), այդ թվում՝ պատգամավորներ, բարձրագույն օրենսդիր մարմինների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաեւ ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի քարտուղարության աշխատակիցներ, Ժողովրդավարության, պառլամենտարիզմի զարգացման, ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի մասնակից պետությունների քաղաքացիների ընտրական իրավունքի պահպանման մոնիթորինգի միջազգային ինստիտուտի փորձագետներ:

On May 20, at the invitation of the National Assembly and Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Tajikistan the Deputy Speaker of the RA National Assembly Hermine Naghdalyan as Coordinator of the Observation Group of the CIS Inter-parliamentary Assembly (IPA CIS) will leave for three-day visit Dushanbe to take part in the national referendum of the Constitutional reforms being held in the Republic of Tajikistan.
During the visit meetings are scheduled with the Speaker of the National Assembly, leadership of the Constitutional Court and the Chairman of the Central Electoral Commission of the Republic of Armenia.
Let us inform that 33 international observers from 7 CIS member nations (Russia, Armenia, Belarus, Moldova, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Azerbaijan) are included in the Observation Group, including MPs, representatives of higher legislative bodies, as well as employees of the IPA CIS Secretariat, experts from the International Institute of Monitoring Democracy Development, Parliamentarianism and Suffrage Protection for the Citizens of the IPA CIS Member Nations.