Հունիսի 8-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճին կից սրահում կազմակերպվել էր ցուցահանդես: «Ազգ» օրաթերթի քաղաքական լրագրող Մարիետա Խաչատրյանը խորհրդարանին եւ իր ընթերցողին է ներկայացել որպես նկարչուհի: Լրագրողի առաջին անհատական ցուցահանդեսին ներկա էին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը եւ պատգամավորներ:
Խորհրդարանի ղեկավարն ու պատգամավորները շրջել եւ ծանոթացել են լրագրողի վրձնած բնանկարներին: Վստահաբար կարելի է ասել, որ Մարիետա Խաչատրյանն այս դեպքում լրագրողական գրիչը փոխարինել է վրձնով եւ արտահայտել բնության ու իր ներաշխարհի բոլոր գույները:
Ցուցահանդեսի բացմանը ելույթ են ունեցել ՀՀ ԱԺ նախագահի խորհրդական Հրայր Զորյանը եւ ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
Տեղեկացնենք, որ լրագրողի գեղանկարչական ստեղծագործությունները դեռ մի քանի օր կցուցադրվեն ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում:

On June 8, an exhibition was organized in the foyer adjacent to the Session Hall of the RA National Assembly. The political journalist of Azg daily Marieta Khachatryan presented herself to the parliament and her readers as a painter. The Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan, the Deputy Speaker of the RA National Assembly Hermine Naghdalyan and deputies were present at the journalist's first personal exhibition.
The Head of the Parliament and the deputies took a tour and got acquainted with the journalist's landscape paintings. We can confidently say that in this case Marieta Khachatryan replaced the pen with the paintbrush and expressed all the colours of the nature and her inner world.
The RA NA Speaker's Adviser Hrayr Zoryan and the deputy Naira Zohrabyan delivered a speech in the opening of the exhibition.
Let us inform that the journalist's paintings will be shown in the foyer adjacent to the Session Hall of the RA NA for a few days.