Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Վրաստանի խորհրդարանի փոխնախագահին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 11-ին ընդունել է Վրաստանի խորհրդարանի փոխնախագահ Մանանա Կոբախիձեի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը, ողջունելով Մանանա Կոբախիձեի այցը Հայաստանի խորհրդարան, հույս է հայտնել, որ այն կնպաստի հայ-վրացական բարեկամական հարաբերությունների առավել խորացմանն ու ամրապնդմանը:
Գալուստ Սահակյանը փաստել է, որ Հայաստանը կարեւորում է Վրաստանի հետ բազմակողմ կապերի խորացումն ու ընդլայնումը: Այս համատեքստում նա կարեւորել է նաեւ միջխորհրդարանական համագործակցությունը միջազգային հարթակներում:
Վրաստանի խորհրդարանի փոխնախագահ Մանանա Կոբախիձեն, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, արժեւորել է երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները: Տիկին Կոբախիձեն գոհունակությամբ փաստել է, որ վերջին տարիներին բավականին աշխուժացել են հայ-վրացական խորհրդարանական կապերը:
Զրուցակիցները խոսել են նաեւ Հայաստանի եւ Վրաստանի տնտեսական համագործակցության զարգացման հեռանկարների եւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերից:

On July 11, the RA NA Speaker Galust Sahakyan received the delegation led by Manana Kobakhidze, Deputy Speaker of the Georgian Parliament.
The RA NA Speaker, welcoming Manana Kobakhidze’s visit to Armenia , expressed hope that it will promote further deepening and intensification of the Armenian-Georgian friendly relations.
Galust Sahakyan has documented that Armenia highlights the deepening and intensification of comprehensive relations with Georgia . In this context he emphasizes interparliamentary cooperation on international platforms.
Deputy Speaker of Georgian Parliament Manana Kobakhidze, thanking for the reception, attached importance to the friendly relations between the two countries. Mrs Kobakhidze documented with pleasure that in recent years the Armenian-Georgian ties have rather activated.
The interlocutors have also talked about the perspectives of further development of the economic cooperation between Armenia and Georgia and other issues of mutual concern.