Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Վրաստանի խորհրդարանի փոխնախագահին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 11-ին ընդունել է Վրաստանի խորհրդարանի փոխնախագահ Մանանա Կոբախիձեի գլխավորած պատվիրակությանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը, ողջունելով Մանանա Կոբախիձեի այցը Հայաստանի խորհրդարան, հույս է հայտնել, որ այն կնպաստի հայ-վրացական բարեկամական հարաբերությունների առավել խորացմանն ու ամրապնդմանը:
Գալուստ Սահակյանը փաստել է, որ Հայաստանը կարեւորում է Վրաստանի հետ բազմակողմ կապերի խորացումն ու ընդլայնումը: Այս համատեքստում նա կարեւորել է նաեւ միջխորհրդարանական համագործակցությունը միջազգային հարթակներում:
Վրաստանի խորհրդարանի փոխնախագահ Մանանա Կոբախիձեն, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, արժեւորել է երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները: Տիկին Կոբախիձեն գոհունակությամբ փաստել է, որ վերջին տարիներին բավականին աշխուժացել են հայ-վրացական խորհրդարանական կապերը:
Զրուցակիցները խոսել են նաեւ Հայաստանի եւ Վրաստանի տնտեսական համագործակցության զարգացման հեռանկարների եւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերից:

Г.Саакян принял вице-спикера парламента Грузии
11 июля Председатель НС Г.Саакян принял делегацию во главе с вице-спикером парламента Грузии М.Кобахидзе.
Приветствуя визит г-жи Кобахидзе в парламент Армении, Председатель НС выразил надежду, что он послужит еще большему углублению и укреплению армяно-грузинских дружественных отношений.
Г.Саакян констатировал, что Армения придает важность углублению и расширению разносторонних связей с Грузией. В этом контексте он особо выделил также межпарламентское сотрудничество на международных площадках.
Вице-спикер парламента Грузии М.Кобахидзе, поблагодарив за прием, высоко оценила дружественные отношения двух стран. Она с удовлетворением отметила, что за последние годы армяно-грузинские парламентские связи заметно оживились.
Собеседники коснулись также перспектив развития экономического сотрудничества Армении и Грузии и других вопросов, представляющих взаимный интерес.