Գալուստ Սահակյանի ցավակցական ուղերձը Իտալիայի Պատգամավորների պալատի եւ Սենատի նախագահներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձներ է հղել Իտալիայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի նախագահ Լաուրա Բոլդրինիին եւ Սենատի նախագահ Պիետրո Գրասսոյին:
«Ցավով տեղեկացանք Պուլիայում տեղի ունեցած երկաթուղային վթարի մասին: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում բազում մարդկային զոհերի պատճառ հանդիսացած ողբերգական պատահարի կապակցությամբ:
Դժվարին այս պահին ցանկանում եմ հայտնել մեր զորակցությունն ու համերաշխությունը զոհերի եւ վիրավորների ընտանիքներին»:

Galust Sahakyan’s Condolence Letters to Presidents of Italian Chamber of Deputies and Senate
The RA NA President Galust Sahakyan addressed Condolence Letters to the President of the Italian Chamber of Deputies Laura Boldrini and to the President of the Senate Pietro Grasso.
“We learnt with grief about the rail crash in Puglia . On behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me, I express my condolence on the occasion of the tragic accident suffering many casualties.
At this tough moment I would like to express our support and solidarity with the families of the victims and the wounded."