Սեպտեմբերի 8-ին Բյուջետային գրասենյակի աշխատակազմի ներկայացուցիչները հանդիպել են Գերմանիայի համագործակցության ընկերության «Հանրային ֆինանսների կառավարում Հարավային Կովկասում» ծրագրի հայաստանյան թիմի նորանշանակ ղեկավար Քրիստիան Դյուրինգի հետ:
Բյուջետային գրասենյակի համակարգող-փորձագետ Գագիկ Բարսեղյանը ողջունել եւ շնորհավորել է Քրիստիան Դյուրինգին նշանակման կապակցությամբ եւ մաղթել արգասաբեր աշխատանք: Նա անդրադարձել է մասնավորապես սահմանադրական փոփոխություններից հետո խորհրդարանի վերահսկողական դերի բարձրացմանը, ներկայացրել այդ գործառույթի իրականացման համար անհրաժեշտ գործիքակազմը՝ նշելով, որ Բյուջետային գրասենյակի ստեղծումը խորհրդարանական վերահսկողության արդյունավետ իրականացմանն աջակցող կարեւորագույն գործիքներից է:
Աշխատանքային հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Բյուջետային գրասենյակի գործունեությանն առնչվող հարցեր, ներկայացվել են գրասենյակի նպատակներն ու խնդիրները, իրականացվելիք քայլերը եւ այդ հարցում Գերմանիայի համագործակցության ընկերության աջակցությունը: Կարեւորվել է Բյուջետային գրասենյակի եւ Գերմանիայի համագործակցության ընկերության միջեւ համագործակցության շարունակականությունը:
Գագիկ Բարսեղյանն էլեկտրոնային տարբերակով ներկայացրել է բյուջետային գրասենյակի ստեղծման իրավական հիմքերն ու գործառույթները, կատարված աշխատանքը եւ ռազմավարությունը, նպատակներն ու խնդիրները, Բյուջետային գրասենյակի աշխատանքն առավել արդյունավետ դարձնելուն միտված քայլերը:

8 сентября представители аппарата Бюджетного офиса встретились с новоназначенным руководителем армянской команды программы “Управление общественными финансами на Южном Кавказе” Германской ассоциации сотрудничества Кристианом Дюрингом.
Координатор-эксперт Бюджетного офиса Г.Барсегян приветствовал г-на Дюринга и поздравил его с назначением, пожелав плодотворной работы. Он обратился, в частности,  к повышению надзорной роли парламента после конституционных изменений, представил необходимый для реализации этой процедуры инструментарий, отметив, что создание Бюджетного офиса является одним из важнейших инструментов эффективного осуществления парламентского контроля.
В ходе рабочей встречи обсуждены вопросы, касающиеся деятельности Бюджетного офиса, представлены его цели и задачи, намечаемые шаги и содействие в этом вопросе Германской ассоциации сотрудничества и др. Подчеркнута важность продолжения сотрудничества между Бюджетным офисом и Германской ассоциацией сотрудничества.