Սեպտեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակի միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած Հարավային Կալիֆորնիայի Հանրային սպասարկման աշխատակիցների միջազգային միության խմբի անդամներ Սթիվեն Հովակիմյանի, Շուշան Քեւրանյան-Բաղբուդարյանի, Սիլվա Քեշիշյանի, Քեթի Սապունջյանի հետ:
Հակոբ Հակոբյանը, ողջունելով հյուրերին ՀՀ Ազգային ժողովում, նշել է, որ հյուրերի այցը խթան կհանդիսանա կապերի ամրապնդման ու փորձի փոխանակման համար: Հյուրերը ներկայացրել են իրենց միության գործունեությունը՝ կարեւորելով Հայաստանում գործող արհմիությունների հետ համագործակցությունն ու փորձի փոխանակումը:
Հանդիպմանը զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ աշխատավորների իրավունքների պաշտպանության խնդիրներին, կարեւորել հայրենադարձությանն ուղղված ծրագրերն ու ներդրումների խթանումը:

16 сентября председатель Постоянной комиссии НС по социальным вопросам А.Акопян встретился с членами группы Международной ассоциации работников общественного обслуживания Южной Калифорнии С.Овакимяном, Ш.Кевранян-Бахбударян, С.Кешишян, К.Сапунджян, прибывших в Армению для участия в мероприятиях к 25-летию независимости РА.
А.Акопян, приветствуя гостей,   отметил, что их визит явится импульсом к укреплению связей и обмена опытом. Гости представили деятельность своей ассоциации, подчеркнув важность сотрудничества и обмена опытом с действующими в РА профсоюзами.
На встрече собеседники коснулись также проблем защиты прав служащих, программ репатриации и поощрения инвестиций.