Սեպտեմբերի 30-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը:
Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 3-6-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
ԱԺ տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել են 6 հարց, 4 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել են 135 հարց, 36 միջազգային պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման ԱԺ տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 3-6-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերի քվեարկությունը տեղի կունենա Ազգային ժողովի հոկտեմբերի 3-ի նիստում:

30 сентября состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС Г.Саакян.
Обсуждены проекты решений по повесткам дня десятой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 3-6 октября.
В проект решения о повестке дня десятой сессии НС пятого созыва включено 6 вопросов, 4 международных договора. В проект решения повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включены 135 вопросов, 36 международных договоров.
Проекты решений о внесении дополнений в повестку дня десятой сессии НС пятого созыва и повестке дня четырехдневных заседаний 3-6 октября будут утверждены голосованием на заседании парламента 3 октября.