ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 14-ին այցելել է Ժամանակակից արվեստի թանգարան: ԱԺ նախագահը թանգարանի տնօրեն Նոնա Ավետիսյանի եւ «Շեդեվր» պատկերասրահի հիմնադիր Սարգիս Գրիգորյանի ուղեկցությամբ ծանոթացել է «Բարձր արվեստ» կերպարվեստ կենտրոնի նախաձեռնությամբ կազմակերպված «Անկախություն» խորագրով ցուցահանդեսի աշխատանքներին:
Նշենք, որ ցուցահանդեսին ներկայացված են դասական եւ ժամանակակից հեղինակների 100-ից ավելի ստեղծագործություններ: Գործում են նաեւ գրաֆիկական աշխատանքների եւ քանդակների սրահներ: Ցուցահանդեսը կգործի մինչեւ հոկտեմբերի 31-ը:

On October 14, the RA NA Speaker Galust Sahakyan visited the Modern Art Museum accompanied by the Museum Director Nona Avetisyan and Founder of Shedevr/Masterpiece Art Gallery Sargis Grigoryan. The NA Speaker got familiarized with the works of the exhibition with the heading Independence organized at the initiative High Art Fine Arts Centre.
Let us note that more than 100 works of classical and modern painters are presented in the exhibition. Halls of graphic works and sculptures are also here. The exhibition will be open until October 31.