Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Հայաստանում Քուվեյթի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 9-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Քուվեյթի Պետության նորանշանակ դեսպան Նաուաֆ ալ Էնեզին:
Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով հյուրին Հայաստանի խորհրդարանում, շնորհավորել է նրան պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ եւ մաղթել հաջողություններ դիվանագիտական առաքելության իրականացման ընթացքում: Խորհրդարանի ղեկավարը հույս է հայտնել, որ դեսպանն իր պաշտոնավարման ընթացքում կանի հնարավորը երկու երկրների միջեւ առկա բարեկամական հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում առավել զարգացնելու եւ խորացնելու համար:
Փոխշահավետ համագործակցության համատեքստում ԱԺ նախագահը կարեւորել է միջխորհրդարանական փոխգործակցության զարգացումը, բարեկամական խմբերի ակտիվ շփումները:
Գալուստ Սահակյանը պատրաստակամություն է հայտնել այսուհետ եւս աջակցելու երկու երկրների խորհրդարանների համատեղ ծրագրերի իրականացմանը:
Մեր երկրում Քուվեյթի Պետության դեսպան Նաուաֆ ալ Էնեզին, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, վստահեցրել է, որ իր աշխատանքով կնպաստի արդեն ձեւավորված երկկողմ համագործակցության առավել ընդլայնմանը: Նա նույնպես կարեւորել է միջխորհրդարանական համագործակցության խորացումն ու երկու երկրների բարեկամական խմբերի համագործակցությունը:
Դեսպանն ուրախությամբ նշել է, որ Քուվեյթի Պետությունում գտնվող հայ համայնքը մեծ դեր է ունեցել իրենց պետության զարգացման հարցում:

Г.Саакян принял посла Кувейта в Армении
9 ноября   Председатель НС Г.Саакян принял новоназначенного посла Государства Кувейт в РА Науафа аль-Энези.
Г.Саакян, приветствуя гостя в парламенте Армении, поздравил его с назначением и пожелал   успехов в дипломатической миссии. Глава НС выразил надежду, что в ходе своей деятельности посол сделает все возможное для еще большего развития и углубления существующих дружественных отношений двух стран в различных сферах.
В контексте взаимовыгодного сотрудничества Председатель НС подчеркнул важность развития межпарламентского сотрудничества, активных контактов групп дружбы.
Г.Саакян выразил готовность и впредь содействовать реализации совместных программ парламентов обеих стран.
Посол Кувейта Науаф аль-Энези, поблагодарив за теплый прием, заверил, что своей работой будет способствовать еще большему расширению сформировавшегося двустороннего сотрудничества. Он также подчеркнул важность углубления межпарламентского сотрудничества и взаимодействия групп дружбы.