Նոյեմբերի 17-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հանդիպել է Երեւանի պետական համալսարանի հայ բանասիրության ֆակուլտետի մագիստրատուրայում սովորող ուսանողների հետ:
Ողջունելով ներկաներին՝ Ռուզաննա Մուրադյանը ուսանողներին ներկայացրել է օրենսդիր մարմնի աշխատանքը, մասնավորապես խոսել պատգամավորի գործունեությունից, ինչպես նաեւ օրենսդրական նախաձեռնությունների մշակման, ներկայացման եւ ընդունման ընթացակարգերից: Այս համատեքստում պատգամավորը խոսել է նաեւ վերջերս իր հեղինակած «Ազգաբնակչության էկոլոգիական կրթության եւ դաստիարակության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծից՝ նշելով, որ նախաձեռնության ընդունման արդյունքում հնարավոր կլինի օրենսդրորեն առավել համապարփակ կարգավորել էկոլոգիական դաստիարակությունը եւ էկոլոգիական կրթության համար ուղենիշներ սահմանել:
Տիկին Մուրադյանն անդրադարձել է նաեւ քաղաքականության մեջ կանանց ներգրավվածությանը՝ նշելով, որ ինչպես խորհրդարանում, այնպես էլ տարբեր բնագավառներում ավելացել է կանանց ներկայացվածությունը:
Հանդիպման ավարտին պատգամավորը հորդորել է ուսանողներին լավ սովորել եւ դառնալ երկրի համար պիտանի մասնագետներ:
Ուսանողները Ռուզաննա Մուրադյանի ուղեկցությամբ շրջել են խորհրդարանի շենքում, եղել են նիստերի դահլիճում:

On November 17, the RA NA deputy Ruzanna Muradyan met with the students doing their MA in the Faculty of Armenian Philology of Yerevan State University.
Welcoming the attendees, Ruzanna Muradyan presented to the students the work of the legislative body, particularly talked about the MP’s activities, as well as the procedures of the elaboration, presentation and adoption of the laws. In this context, the MP also talked about the draft law on Amending the RA Law on Ecological Education and Upbringing of the Population authored recently, noting that as a result of the adoption of the initiative it will be possible to comprehensively regulate the ecological upbringing and define guidelines for ecological education.
Mrs Muradyan also touched upon the women’s involvement in politics, noting that as in parliament, so in different spheres the women’s presentation had increased.
At the end of the meeting the MP urged the students to study well and become useful specialists for the country.
The students accompanied by Ruzanna Muradyan took a tour in the parliament building and had been in the Session Hall.