Նոյեմբերի 17-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հանդիպել է Երեւանի պետական համալսարանի հայ բանասիրության ֆակուլտետի մագիստրատուրայում սովորող ուսանողների հետ:
Ողջունելով ներկաներին՝ Ռուզաննա Մուրադյանը ուսանողներին ներկայացրել է օրենսդիր մարմնի աշխատանքը, մասնավորապես խոսել պատգամավորի գործունեությունից, ինչպես նաեւ օրենսդրական նախաձեռնությունների մշակման, ներկայացման եւ ընդունման ընթացակարգերից: Այս համատեքստում պատգամավորը խոսել է նաեւ վերջերս իր հեղինակած «Ազգաբնակչության էկոլոգիական կրթության եւ դաստիարակության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծից՝ նշելով, որ նախաձեռնության ընդունման արդյունքում հնարավոր կլինի օրենսդրորեն առավել համապարփակ կարգավորել էկոլոգիական դաստիարակությունը եւ էկոլոգիական կրթության համար ուղենիշներ սահմանել:
Տիկին Մուրադյանն անդրադարձել է նաեւ քաղաքականության մեջ կանանց ներգրավվածությանը՝ նշելով, որ ինչպես խորհրդարանում, այնպես էլ տարբեր բնագավառներում ավելացել է կանանց ներկայացվածությունը:
Հանդիպման ավարտին պատգամավորը հորդորել է ուսանողներին լավ սովորել եւ դառնալ երկրի համար պիտանի մասնագետներ:
Ուսանողները Ռուզաննա Մուրադյանի ուղեկցությամբ շրջել են խորհրդարանի շենքում, եղել են նիստերի դահլիճում:

17 ноября депутат НС Р.Мурадян встретилась с обучающимися в магистратуре  студентами факультета армянской филологии ЕГУ.
Приветствуя присутствующих, Р.Мурадян подробно представила студентам работу законодательного органа. В этом контексте она коснулась также предложенного ею проекта закона о внесении изменений в закон РА “Об экологическом образовании и воспитании населения”, отметив, что в итоге принятия данной инициативы возможно будет законодательно более успешно наметить векторы экологического образования и воспитания.
Р.Мурадян обратилась также к вовлеченности женщин в политику, отметив, что как в парламенте, так и в различных сферах возросла доля представленности женщин.
В завершение встречи депутат призвала студентов хорошо учиться и стать полезными стране специалистами.