ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում նոյեմբերի 17-ին Ազգային ժողով են այցելել Ռուբեն Միրոյանի անվան համար 77 հիմնական դպրոցի մի խումբ աշակերտներ եւ ուսուցիչներ:
Ուսուցիչներն ու աշակերտները հետեւել են ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում ընթացող քառօրյա նիստին, ապա մասնակցել բաց դասի:
Բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը:
Ողջունելով ներկաներին՝ հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ Ազգային ժողովն առանցքային դերակատարում ունի երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքում, քանի որ այստեղ են կայացվում քաղաքական ամենապատասխանատու որոշումները:
Արտակ Դավթյանը պատասխանել է աշակերտների հարցերին, որոնք հիմնականում վերաբերել են երկրի զարգացմանը, խորհրդարանում կանանց ներկայացվածության ավելացմանը, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորմանը, պատգամավորի գործունեությանը:

On November 17, within the framework of the Open Doors a group of pupils and teachers of Ruben Miroyan N 77 School visited the National Assembly.
The teachers and students observed the four-day sittings going on in the RA NA Session Hall and then took part in the open lesson.
The Chair of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan conducted the open lesson.
Welcoming the attendees, the Committee Chair has noted that the National Assembly has a key role in the public-political life of the country, as here the most responsible political decisions are made.
Artak Davtyan answered the pupils’ questions, which mainly related to the development of the country, the increase of the women’s representation in parliament, the settlement of Nagorno Karabakh problem and the MP’s activities.
At the end of the meeting the participants have been taken photo with Artak Davtyan in the RA NA Session Hall.