ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում նոյեմբերի 17-ին Ազգային ժողով են այցելել Ռուբեն Միրոյանի անվան համար 77 հիմնական դպրոցի մի խումբ աշակերտներ եւ ուսուցիչներ:
Ուսուցիչներն ու աշակերտները հետեւել են ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճում ընթացող քառօրյա նիստին, ապա մասնակցել բաց դասի:
Բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը:
Ողջունելով ներկաներին՝ հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ Ազգային ժողովն առանցքային դերակատարում ունի երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքում, քանի որ այստեղ են կայացվում քաղաքական ամենապատասխանատու որոշումները:
Արտակ Դավթյանը պատասխանել է աշակերտների հարցերին, որոնք հիմնականում վերաբերել են երկրի զարգացմանը, խորհրդարանում կանանց ներկայացվածության ավելացմանը, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորմանը, պատգամավորի գործունեությանը:

17 ноября в рамках программы “Открытые двери” НС посетила группа учащихся и учителей ереванской основной школы N 77 имени Р.Мирояна.
Учащиеся и учителя проследили за работой четырехдневных заседаний парламента, затем приняли участие в открытом уроке.
Открытый урок провел председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян.
Приветствуя присутствующих, председатель комиссии отметил, что НС играет ключевую роль в общественно-политической жизни Армении, так как здесь принимаются самые   ответственные политические решения.
А.Давтян ответил на вопросы учащихся, в основном касающиеся развития страны, вовлечения женщин в парламент, урегулирования НК-конфликта, деятельности депутатов.
В завершение встречи участники открытого урока сфотографировались с А.Давтяном в зале пленарных заседаний НС.