Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել Արագած Ախոյանի ստեղծագործությունների ցուցահանդեսի բացմանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հունվարի 21-ին ներկա է գտնվել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արագած Ախոյանի «Վերադարձ» խորագրով գեղանկարների ցուցահանդեսի բացմանը, որը կայացել է Հովհաննես Շարամբեյանի անվան ժողովրդական ստեղծագործության կենտրոնում: «Վերադարձ»-ը ստեղծագործողի առաջին անհատական ցուցահանդեսն է, որտեղ ներկայացված յուրաքանչյուր կտավ հայրենի բնաշխարհի նկատմամբ տածած անսահման սիրո ու հիացմունքի արտահայտությունն է:
Արագած Ախոյանի գործերը դիտելու էին եկել ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ նկարիչների միության անդամներ, արվեստագետներ եւ բազմաթիվ արվեստասերներ:
Կարեւորելով ցուցահանդեսի կազմակերպումը՝ ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է պատգամավորին եւ մաղթել ստեղծագործական նոր հաջողություններ:

Г.Саакян на открытии выставки работ А.Ахояна
21 января Председатель НС Г.Саакян присутствовал на открытии выставки живописных произведений депутата НС Арагаца Ахояна “Возвращение”, состоявшейся в Центре народного творчества им.О.Шарамбеяна. “Возвращение” – первая персональная выставка депутата, каждая работа которой выражает его беспредельную любовь к родной природе.
На экспозицию работ Ахояна пришли также вице-спикер НС Э.Нагдалян, депутаты НС, члены Союза художников РА, искусствоведы и многочисленные ценители искусства.
Подчеркнув важность организации выставки, Председатель НС Г.Саакян поздравил депутата и пожелал ему новых творческих успехов.