ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ալբերտ Մկրտչյանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ծննդյան 80-ամյակի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, Երեւանի «Մհեր Մկրտչյան» արտիստական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար եւ տնօրեն Ալբերտ Մկրտչյանին:
Ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Այն ֆիլմերը, որոնց ռեժիսորը, սցենարի հեղինակը Դուք եք, աչքի են ընկնում յուրահատուկ լուծումներով, նուրբ հոգեբանությամբ ու դերասանական տպավորիչ կազմով եւ հանդիսատեսի կողմից գնահատվում են  արժանիորեն: Դրանք գալիս են մարդկանցից եւ գնում դեպի մարդիկ, ծնվել են զգացմունքներից ու զգացմունքներ են առաջացնում, սերմանում են սեր գեղեցիկի ու արվեստի հանդեպ:
«Մեր մանկության տանգոն», «Ուրախ ավտոբուս»-ը, «Խոշոր շահում»-ը եւ մյուս իսկապես մնայուն ֆիլմերը դիտել են ու շարունակում են դիտել բազմաթիվ մարդիկ՝ անկախ տարիքից»:

Председатель НС поздравил Народного артиста РА А.Мкртчяна
Председатель НС Г.Саакян в связи с 80-летием поздравил Народного артиста РА, художественного руководителя и директора Ереванского театра “Мгер Мкртчян” Альберта Мкртчяна. В поздравительном адресе, в частности, говорится:
“Фильмы, режиссерами, сценаристами которых являетесь Вы, выделяются своеобразными решениями, тонкой психологией и впечатляющим актерским составом и по достоинству оцениваются зрителем. Они пришли от людей и идут к людям, родились из чувств и вызывают чувства, прививают любовь к прекрасному и искусству.
“Танго нашего детства”, “Веселый автобус”, “Крупный выигрыш” и другие действительно вечные фильмы смотрит и продолжает смотреть множество людей, независимо от возраста”.