ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մարտի 6-ին ընդունել է ԱՊՀ-ի, արտասահմանում բնակվող հայրենակիցների,  միջազգային հումանիտար համագործակցության հարցերով զբաղվող «Ռոսսոտրուդնիչեստվո» Դաշնային գործակալության ղեկավար Լյուբով Գլեբովային եւ նրան ուղեկցող անձանց:
Ողջունելով հյուրերին Հայաստանի խորհրդարանում՝ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը բարձր է գնահատել հայ-ռուսական դարավոր բարեկամությունն ու ավանդական կապերը, այս համատեքստում անդրադարձել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի աշխատանքին, կարեւորել «Ռոսսոտրուդնիչեստո»-ի հետ համագործակցությունն ու դրա խորացման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մշակութային, կրթական, տեղեկատվական ոլորտներում հայ-ռուսական հետագա համագործակցության ձեւերին եւ հնարավորություններին առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել ինչպես օրենսդրական մակարդակում, այնպես էլ ենթաօրենսդրական դաշտում եւ կոնկրետ ծրագրերի ու գործողությունների իրագործման ճանապարհով հայ-ռուսական հարաբերությունների խորացման խնդիրներին: Խոսվել է նաեւ երիտասարդության, հասարակության տարբեր խավերը եւ ոլորտները ներկայացնող անձանց համար իրականացվող ծրագրերի բազմազանությունը եւ բովանդակությունը ապահովելու քայլերի մասին :

6 марта вице-спикер НС Э.Нагдалян приняла руководителя Федерального агентства РФ “Россотрудничество” Л.Глебову и сопровождающих ее лиц.
Приветствуя гостей в армянском парламенте,   вице-спикер НС высоко оценила вековую армяно-российскую дружбу и традиционные связи, в этом контексте    обратилась к работе Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ, подчеркнула важность и необходимость углубления взаимодействия с “Россотрудничеством”.
В ходе встречи обсуждены формы и возможности дальнейшего развития армяно-российского сотрудничества в культурной, образовательной, информационной сферах. Затронуты вопросы углубления армяно-российских отношений как на законодательном уровне, так и в подзаконном поле путем реализации конкретных программ и действий. Подняты были также проблемы обеспечения многогранности и содержательности осуществляемых программ для молодежи и лиц, представляющих различные слои общества и сферы деятельности.