Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է ՉԺՀ Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ Ճան Դեցյանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ Ճան Դեցյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության եւ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակի կապակցությամբ: Ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Ձերդ Գերազանցություն,
ապրիլի 6-ին նշվում է Հայաստանի Հանրապետության եւ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը: Այդ կապակցությամբ ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից Ձեզ եմ հղում ջերմ շնորհավորանքներս եւ լավագույն մաղթանքներս:
Անցած քսանհինգ տարիների ընթացքում Հայաստանի եւ Չինաստանի փոխհարաբերությունների զարգացումն անցել է համատեղ ձեռքբերումներով հարուստ ճանապարհ: Ուրախ եմ փաստել, որ այսօր մեր երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ համագործակցությունը կայուն վերելք է ապրում, ինչն արտահայտվել է մի շարք բարձրաստիճան այցերի իրականացմամբ եւ մեր խորհրդարանականների միջեւ կանոնավոր շփումների պահպանմամբ:
Պատրաստ եմ Զեզ հետ միասին, Ձերդ Գերազանցություն, ջանքեր գործադրել մեր երկրների խորհրդարանների միջեւ առկա բարեկամական հարաբերություններն ու փոխգործակցությունն այսուհետ էլ ավելի խորացնելու եւ ամրապնդելու՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն եւ ամենայն բարիք, իսկ չին բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն եւ բարգավաճում:

Г.Саакян поздравил председателя Постоянного комитета ВСНП КНР Чжан Дэцзяна
Г.Саакян поздравил председателя Постоянного комитета Всекитайского Собрания Народных Представителей (ВСНП) КНР Чжан Дэцзяна – в   связи с 25-летием установления дипломатических отношений между РА и КНР. В послании, в частности, отмечено:
6 апреля отмечается   25-летие установления дипломатических отношений между РА и КНР. В связи с этим от имени НС РА и от себя лично примите теплые поздравления и наилучшие пожелания.
За прошедшие 25 лет Арменией и Китаем был пройден путь, богатый совместными достижениями развития взаимоотношений. Рад констатировать, что на сегодняшний день сотрудничествo между парламентами наших стран устойчиво развивается, что выразилось в ряде визитов на высоком уровне, а также в регулярных контактах между парламентариями наших стран.
Ваше Превосходительство, выражаю готовность и впредь прилагать совместные усилия для дальнейшего углубления и укрепления дружественных отношений и  взаимосотрудничества между парламентами наших стран во благо наших народов.