Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է ՉԺՀ Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ Ճան Դեցյանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ Ճան Դեցյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության եւ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակի կապակցությամբ: Ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Ձերդ Գերազանցություն,
ապրիլի 6-ին նշվում է Հայաստանի Հանրապետության եւ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը: Այդ կապակցությամբ ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից Ձեզ եմ հղում ջերմ շնորհավորանքներս եւ լավագույն մաղթանքներս:
Անցած քսանհինգ տարիների ընթացքում Հայաստանի եւ Չինաստանի փոխհարաբերությունների զարգացումն անցել է համատեղ ձեռքբերումներով հարուստ ճանապարհ: Ուրախ եմ փաստել, որ այսօր մեր երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ համագործակցությունը կայուն վերելք է ապրում, ինչն արտահայտվել է մի շարք բարձրաստիճան այցերի իրականացմամբ եւ մեր խորհրդարանականների միջեւ կանոնավոր շփումների պահպանմամբ:
Պատրաստ եմ Զեզ հետ միասին, Ձերդ Գերազանցություն, ջանքեր գործադրել մեր երկրների խորհրդարանների միջեւ առկա բարեկամական հարաբերություններն ու փոխգործակցությունն այսուհետ էլ ավելի խորացնելու եւ ամրապնդելու՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն եւ ամենայն բարիք, իսկ չին բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն եւ բարգավաճում:

The RA NA Speaker Galust Sahakyan congratulated the Chairman of the National People's Congress Standing Committee of the People’s Republic of China Zhang Dejiang on the occasion of the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the Republic of Armenia and the People’s Republic of China. The address particularly reads:
On April 6, the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the Republic of Armenia and the People’s Republic of China is marked. On that occasion on behalf of the RA National Assembly and personally me I convey you my warm congratulations and best wishes.
During the last twenty-five years the development of the relations of Armenia and China has passed a path rich in joint achievements. I am glad to document that today the cooperation between the parliaments of our two countries has stable rise, which has been expressed by the implementation of a number of high ranking officials’ visits and preservation of regular contacts between our parliamentarians.
Your Excellency, I am ready together with you from now on to make efforts to further develop and strengthen the friendly relations and cooperation existing between the parliaments of our countries for the sake of our peoples.