ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի անդամները հանդիպել են Հայաստանում ՉԺՀ դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանին եւ բարեկամական խմբի անդամներին ապրիլի 18-ին հյուրընկալել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունը, ով ԱԺ հինգերորդ գումարման լիազորությունների ավարտի կապակցությամբ կազմակերպել էր հրաժեշտի ընթրիք:
Պարոն Թիան Էրլունը ջերմորեն ողջունել եւ իր լավագույն բարեմաղթանքներն է հղել ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի բոլոր անդամներին՝ հույս հայտնելով, որ երկու երկրների միջեւ առկա բարեկամական հարաբերություններն ու փոխգործակցությունը կընդլայնվեն եւ կամրապնդվեն:
Դեսպան Թիան Էրլունն իր խոսքում նշել է, որ ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի բոլոր անդամները Չինաստանի բարեկամներն են՝  անկախ հաջորդ խորհրդարանում կամ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի կազմում ընդգրկվելու փաստից:
Հերմինե Նաղդալյանը փաստել է, որ գործող խորհրդարանում ձեւավորված Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի եւ Հայաստանում ՉԺՀ դեսպանության միջեւ համագործակցությունը եւ երկու երկրների փոխհարաբերություններն անցած տարիների ընթացքում արդյունավետ զարգացել են՝ անցնելով համատեղ ձեռքբերումներով հարուստ ճանապարհ:
Մասնավորապես կրթության, մշակույթի, տնտեսության եւ պաշտպանության ոլորտներում արդեն իսկ կան լուրջ ձեռքբերումներ եւ համագործակցության հեռանկարներ:
Երկուստեք հույս է հայտնվել, որ Հայաստանի եւ Չինաստանի խորհրդարանների միջեւ համագործակցությունը կայուն վերելք կապրի նաեւ հաջորդ գումարման խորհրդարանի օրոք:

Members of RA NA Armenia-China Friendship Group Meet with PRC Ambassador to Armenia
On April 18, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China (PRC) Tian Erlong hosted the RA NA Deputy Speaker, the Head of the NA Armenia-China Friendship Group and the members of the friendship Group and organized farewell dinner on the completion of the authorities of the NA fifth convocation.
Mr Tian Erlong warmly welcomed all the members of the NA Armenia-China Friendship Group and wished them all the best, expressing hope that the friendly relations and cooperation existing between the two countries will expand and strengthen.
In his word Ambassador Tian Erlong has noted that all the members of the RA NA Armenia-China Friendship Group are friends of China irrespective of the fact of being included in the next parliament or in Armenia-China Friendship Group.
Hermine Naghdalyan has documented that the cooperation between Armenia-China Friendship Group and the PRC Embassy to Armenia and the relations of the two countries have been effectively developed during the last years, passing a rich path with joint achievements.
There are serious achievements and perspectives of cooperation particularly in the spheres of education, culture, economy and defense.
Both sides expressed hope that cooperation between the parliaments of Armenia and China will advance during the next convocation of the parliament.