ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի անդամները հանդիպել են Հայաստանում ՉԺՀ դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանին եւ բարեկամական խմբի անդամներին ապրիլի 18-ին հյուրընկալել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունը, ով ԱԺ հինգերորդ գումարման լիազորությունների ավարտի կապակցությամբ կազմակերպել էր հրաժեշտի ընթրիք:
Պարոն Թիան Էրլունը ջերմորեն ողջունել եւ իր լավագույն բարեմաղթանքներն է հղել ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի բոլոր անդամներին՝ հույս հայտնելով, որ երկու երկրների միջեւ առկա բարեկամական հարաբերություններն ու փոխգործակցությունը կընդլայնվեն եւ կամրապնդվեն:
Դեսպան Թիան Էրլունն իր խոսքում նշել է, որ ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի բոլոր անդամները Չինաստանի բարեկամներն են՝  անկախ հաջորդ խորհրդարանում կամ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի կազմում ընդգրկվելու փաստից:
Հերմինե Նաղդալյանը փաստել է, որ գործող խորհրդարանում ձեւավորված Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի եւ Հայաստանում ՉԺՀ դեսպանության միջեւ համագործակցությունը եւ երկու երկրների փոխհարաբերություններն անցած տարիների ընթացքում արդյունավետ զարգացել են՝ անցնելով համատեղ ձեռքբերումներով հարուստ ճանապարհ:
Մասնավորապես կրթության, մշակույթի, տնտեսության եւ պաշտպանության ոլորտներում արդեն իսկ կան լուրջ ձեռքբերումներ եւ համագործակցության հեռանկարներ:
Երկուստեք հույս է հայտնվել, որ Հայաստանի եւ Չինաստանի խորհրդարանների միջեւ համագործակցությունը կայուն վերելք կապրի նաեւ հաջորդ գումարման խորհրդարանի օրոք:

Члены парламентской группы дружбы Армения – Китай встретились с послом КНР в РА
18 апреля вице-спикер НС Э.Нагдалян и члены парламентской группы дружбы Армения – Китай встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом КНР в РА Т.Эрлуном, который организовал прощальный ужин в связи с завершением полномочий НС пятого созыва.
Г-н Эрлун тепло приветствовал членов парламентской группы дружбы Армения – Китай, выразив надежду, что существующие дружественные отношения и взаимодействие между двумя странами еще более расширятся и укрепятся.
Посол в своем слове отметил, что все члены группы дружбы Армения – Китай остаются друзьями КНР независимо от обстоятельств.
Э.Нагдалян констатировала, что за истекшие годы сотрудничество между сформированной в действующем парламенте группой дружбы Армения – Китай и посольством КНР в РА и взаимоотношения двух стран плодотворно развивались, пройдя богатый совместными достижениями путь.
В частности, налицо серьезные успехи и перспективы сотрудничества в области образования, культуры, экономики и обороны.
Обоюдно выражена надежда на устойчивый рост сотрудничества между парламентами Армении и Китая в НС нового созыва.