Արա Բաբլոյանը ցավակցել է ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Ալի Արդեշիր Լարիջանիին: Ցավակցական ուղերձում ասված է.
«Հարգելի գործընկեր,
խոր ցավով տեղեկացանք Իրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի եւ Իմամ Խոմեյնիի դամբարանի մոտ տեղի ունեցած ահաբեկչության մասին, որի հետեւանքով զոհվեցին եւ վիրավորվեցին անմեղ մարդիկ:
Խստորեն դատապարտելով այս բարբարոսական գործողությունները՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից մեր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում Ձեզ, զոհվածների ընտանիքներին ու մերձավորներին, Իրանի բարեկամ ժողովրդին` մաղթելով տոկունություն ու համբերություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:

Соболезнование А.Баблояна председателю Меджлиса ИРИ
Председатель НС А.Баблоян выразил соболезнование председателю Меджлиса ИРИ Али Ардеширу Лариджани. В послании сказано:
“Уважаемый коллега,
с глубокой болью узнал о теракте около парламента Исламской Республики Иран и мавзолея Имама Хомейни, повлекшего невинные жертвы и раненых.
Строго осуждая эти варварские действия, от имени НС РА и себя лично выражаем нашу глубокую скорбь и поддержку Вам, дружественному народу Ирана, желая стойкости и терпения семьям и близким погибших, а раненым – скорейшего выздоровления.