Արա Բաբլոյանը ցավակցել է ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Ալի Արդեշիր Լարիջանիին: Ցավակցական ուղերձում ասված է.
«Հարգելի գործընկեր,
խոր ցավով տեղեկացանք Իրանի Իսլամական Հանրապետության խորհրդարանի եւ Իմամ Խոմեյնիի դամբարանի մոտ տեղի ունեցած ահաբեկչության մասին, որի հետեւանքով զոհվեցին եւ վիրավորվեցին անմեղ մարդիկ:
Խստորեն դատապարտելով այս բարբարոսական գործողությունները՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից մեր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում Ձեզ, զոհվածների ընտանիքներին ու մերձավորներին, Իրանի բարեկամ ժողովրդին` մաղթելով տոկունություն ու համբերություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:

Ara Babloyan Offers His Condolences to Speaker of IRI Majlis
The RA NA Speaker Ara Babloyan sent a condolence message to the Speaker of the Majlis of the Islamic Republic of Iran Ali Ardeshir Larijani. The condolence message reads:
“Honourable colleague,
I learnt with deep pain about the terrorism occurred in the Parliament of the Islamic Republic of Iran and near Imam Khomeini’s Mausoleum, which inflicted civilian casualties.
Strictly condemning these barbaric actions, on behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me, we offer our deepest condolences and support to you, the victims’ families and relatives, the friendly people of Iran, wishing them steadfastness and patience, and quick recovery to the injured.