Հունիսի 20-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը եւ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության անդամների հետ:
ՀՀ վարչապետը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության ծրագիրը, դրա կազմման հարցում գործադրի որդեգրած մոտեցումները եւ փիլիսոփայությունը: Վարչապետի խոսքով՝ փաստաթղթում կառավարությունն իրատեսական եւ գործնական քայլերով ձեւակերպել է առաջիկա 5 տարիների ընթացքում տարբեր ոլորտներում իրականացվելիք քայլերը եւ ուրվագծել թիրախները: Պարոն Կարապետյանը հավաստիացրել է, որ կառավարությունը բաց է արդյունավետ համագործակցության եւ առաջարկների քննարկման հարցում ու կարեւորել է կառուցողական քննադատությունը: ՀՀ վարչապետը տեղեկացրել է նաեւ, որ ԱԺ վաղվա նիստում կներկայացվի նաեւ նախորդ 9 ամիսների ընթացքում կատարված աշխատանքը:
Հարցուպատասխանի ձեւաչափում ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորներն անդրադարձել են կառավարության ծրագրի գերակա ուղղություններին, մարզերի համաչափ զարգացմանն ուղղված ծրագրերին, գործազրկությանը, աշխատատեղերի ստեղծման հարցում իրականացվելիք քայլերին եւ այլ խնդիրների, որոնց վերաբերյալ ՀՀ կառավարության ղեկավարը պարզաբանումներ է ներկայացրել:

On June 20, the RA NA Speaker Ara Babloyan and the RA Prime Minister Karen Karapetyan met with the members of the RA NA Tsarukyan Faction.
The RA Prime Minister presented the RA Government programme, the approaches and the philosophy adopted by the executive body in making it up. In the Prime Minister’s word, the government formulated the steps to be taken in different spheres during the upcoming 5 years with realistic and practical steps and outlined the targets in the document. Mr Karapetyan has assured that the Government is open in the issue of cooperation and debate of recommendations and highlighted the constructive criticism. The RA Prime Minister has also informed that in the tomorrow’s NA sitting the work done during the previous 9 months will be presented.
In Q & A format the deputies of the RA NA Tsarukyan Faction touched upon the prior directions of the government programme, the programmes aimed at the adequate development of the marzes, unemployment, the steps to be taken in creating jobs and other problems, on which the Head of the RA Government presented clarifications.