Հունիսի 20-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը եւ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության անդամների հետ:
ՀՀ վարչապետը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության ծրագիրը, դրա կազմման հարցում գործադրի որդեգրած մոտեցումները եւ փիլիսոփայությունը: Վարչապետի խոսքով՝ փաստաթղթում կառավարությունն իրատեսական եւ գործնական քայլերով ձեւակերպել է առաջիկա 5 տարիների ընթացքում տարբեր ոլորտներում իրականացվելիք քայլերը եւ ուրվագծել թիրախները: Պարոն Կարապետյանը հավաստիացրել է, որ կառավարությունը բաց է արդյունավետ համագործակցության եւ առաջարկների քննարկման հարցում ու կարեւորել է կառուցողական քննադատությունը: ՀՀ վարչապետը տեղեկացրել է նաեւ, որ ԱԺ վաղվա նիստում կներկայացվի նաեւ նախորդ 9 ամիսների ընթացքում կատարված աշխատանքը:
Հարցուպատասխանի ձեւաչափում ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորներն անդրադարձել են կառավարության ծրագրի գերակա ուղղություններին, մարզերի համաչափ զարգացմանն ուղղված ծրագրերին, գործազրկությանը, աշխատատեղերի ստեղծման հարցում իրականացվելիք քայլերին եւ այլ խնդիրների, որոնց վերաբերյալ ՀՀ կառավարության ղեկավարը պարզաբանումներ է ներկայացրել:

20 июня Председатель НС А.Баблоян и Премьер-министр РА К.Карапетян встретились с членами парламентского блока “Царукян”.
Премьер-министр представил программу Правительства РА, подходы и философию исполнительной власти при ее составлении. По Карапетяну, в документе сформулированы реальные и практические шаги в различных сферах на предстоящие 5 лет. Он заверил, что правительство открыто для продуктивного сотрудничества и обсуждения предложений, подчеркнул важность конструктивной критики. Премьер также сообщил, что на предстоящем 21 июня заседании НС будет представлена работа правительства за истекшие 9 месяцев.
В формате вопросов-ответов депутаты фракции “Царукян” обратились к приоритетным векторам программы правительства, планам соразмерного развития областей, безработице, предпринимаемым шагам по созданию рабочих мест и другим проблемам, по которым глава Правительства РА представил разъяснения.