ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է Վենետիկի հանձնաժողովի ներկայացուցիչներին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հուլիսի 10-ին ընդունել է «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) ՀՀ դատական օրենսգրքի փորձագիտական խմբի ներկայացուցիչներին:
Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը գոհունակությամբ ընդգծել է, որ Վենետիկի հանձնաժողովի հետ Հայաստանն ունի համագործակցության արդյունավետ ավանդույթ եւ այս համատեքստում կարեւորել մեր երկրում իրականացված սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացում Վենետիկի հանձնաժողովի հետ փոխգործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են ՀՀ դատական նոր օրենսգրքի նախագծի առանցքային կարգավորումներին, մանրամասն քննարկել հստակեցման եւ կատարելագործման անհրաժեշտություն ունեցող դրույթները:

Вице-спикер НС А.Оганнисян приняла представителей Венецианской комиссии
10 июля вице-спикер НС А.Оганнисян приняла представителей экспертной группы  “Демократия через право” Европейской комиссии (Венецианской комиссии) по Судебному кодексу (СК) РА.
Приветствуя гостей, вице-спикер НС отметила существующие традиции эффективного сотрудничества Армении с   Венецианской комиссией и в этом контексте подчеркнула взаимодействие с ВК в процессе проведения конституционных реформ в РА.
В ходе встречи стороны обратились к ключевым положениям проекта нового СК РА, детально обсудили   нуждающиеся в уточнении и совершенствовании статьи.