ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է Վենետիկի հանձնաժողովի ներկայացուցիչներին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հուլիսի 10-ին ընդունել է «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) ՀՀ դատական օրենսգրքի փորձագիտական խմբի ներկայացուցիչներին:
Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը գոհունակությամբ ընդգծել է, որ Վենետիկի հանձնաժողովի հետ Հայաստանն ունի համագործակցության արդյունավետ ավանդույթ եւ այս համատեքստում կարեւորել մեր երկրում իրականացված սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացում Վենետիկի հանձնաժողովի հետ փոխգործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են ՀՀ դատական նոր օրենսգրքի նախագծի առանցքային կարգավորումներին, մանրամասն քննարկել հստակեցման եւ կատարելագործման անհրաժեշտություն ունեցող դրույթները:

On July 10, the RA NA Deputy Speaker Arpine Hovhannisyan received the representatives of the RA Judicial Code Expertise Group of the European Commission for Democracy through Law (Venice Commission).
Welcoming the guests, the RA NA Deputy Speaker has underlined with satisfaction that Armenia has effective tradition of cooperation with the Venice Commission, and in this context highlighted the cooperation with the Venice Commission in the process of the Constitutional reforms implemented in our country.
In the course of the meeting the sides touched upon the key regulations of the RA Judicial New Draft Code, discussed in detail the provisions of necessary specification and improvement.