«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2017 թ. երկրորդ եռամսյակի ընթացքում ՀՀ Ազգային ժողովին ուղղված նամակների վիճակագրական տվյալները:
Ընդունվել, գրանցվել եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանին է հանձնվել քաղաքացիների 115 նամակ, իսկ ՀՀ ԱԺ նախկին նախագահ Գալուստ Սահակյանին՝ 32 նամակ: ՀՀ ԱԺ նախագահների տեղակալներին է հանձնվել 46 նամակ:
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներին է հանձնվել քաղաքացիների 330 նամակ, ՀՀ ԱԺ խմբակցություններին՝ 144 նամակ: ՀՀ ԱԺ աշխատակազմին հասցեագրված է եղել 14 նամակ:

According to the Law on The Procedure for Consideration of Citizens’ Proposals, Applications and Complaints, the General Division of the RA NA Secretariat announced the statistical data of the letters addressed to the RA National Assembly during 2017 second quarter.
The citizens’ 115 letters have been accepted, registered and delivered to the President of the RA National Assembly Ara Babloyan, and 32 letters to the RA NA former President Galust Sahakyan. 46 letters have been delivered to the Vice Presidents.
330 letters have been delivered to the RA NA Standing Committees, 144 letters have been delivered to the RA NA Factions. 14 letters have been addressed to the NA Staff.