ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Հայ օգնության ֆոնդի պատվիրակությանը` ՀՕՖ-ի տնօրենների խորհրդի անդամ Օսկար Թաթոսիանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Արտակ Զեյնալյանը:
Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է պատվիրակության անդամներին եւ բարձր գնահատել ՀՕՖ-ի հայրենանվեր գործունեությունն ինչպես աղետի գոտում, այնպես էլ Հայաստանի բազմաթիվ այլ բնակավայրերում ու Արցախում, որն սկիզբ է առել 1988 թվականից:
Արա Բաբլոյանը հպարտությամբ նշել է, որ ՀՕՖ-ի հետ համագործակցում է դեռեւս նրա ձեւավորման տարիներից:
ՀՀ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել ՀՕՖ-ի օժանդակությունը Տավուշի մարզի սահմանամերձ համայնքներին, մասնավորապես «Աղքատության հաղթահարումը Տավուշի մարզում» ծրագիրը, որը նպատակ ունի աջակցելու Բերդի տարածաշրջանի բնակչությանը:
ՀՕՖ-ի տնօրենների խորհրդի անդամ Օսկար Թաթոսիանը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, շնորհավորել է Արա Բաբլոյանին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Արա Բաբլոյանը շնորհակալություն է հայտնել մեծ նվիրումով եւ շարունակաբար իրականացված ծրագրերի համար, որոնց շնորհիվ փրկվել են հազարավոր կյանքեր, կանխարգելվել բազմաթիվ հիվանդություններ:
Արա Բաբլոյանը պատասխանել է նաեւ հյուրերին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի զարգացման հեռանկարին, ԼՂ հիմնահարցի կարգավորմանը, առողջապահության եւ այլ ոլորտների:

22 сентября Председатель НС А.Баблоян принял делегацию Армянского фонда помощи (АФП) во главе с членом Совета директоров фонда О.Татосианом.
Во встрече участвовал член фракции “Елк” А.Зейналян.
Глава парламента приветствовал членов делегации и высоко оценил патриотическую деятельность АФП, начатую с 1988 г. как в зоне бедствия, так и во многих других местностях Армении и Арцаха.
А.Баблоян с гордостью отметил, что сотрудничает с фондом с первых же лет его создания.
Председатель НС высоко оценил помощь АФП приграничным общинам Тавушской области, в частности программу “Преодоление бедности в Тавушской области”, цель которой содействовать населению Берда .
Член Совета директоров фонда О.Татосиан, поблагодарив за прием, поздравил А.Баблояна с вступлением в должность спикера НС.
А.Баблоян поблагодарил за постоянно осуществляемые программы, благодаря которым спасены тысячи жизней, предупреждены   многие болезни.
Глава НС ответил на вопросы гостей, касающиеся перспектив развития Армении, урегулирования НК-проблемы, здравоохранения и других сфер.