ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 22-ին ընդունել է Հայ օգնության ֆոնդի պատվիրակությանը` ՀՕՖ-ի տնօրենների խորհրդի անդամ Օսկար Թաթոսիանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Արտակ Զեյնալյանը:
Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է պատվիրակության անդամներին եւ բարձր գնահատել ՀՕՖ-ի հայրենանվեր գործունեությունն ինչպես աղետի գոտում, այնպես էլ Հայաստանի բազմաթիվ այլ բնակավայրերում ու Արցախում, որն սկիզբ է առել 1988 թվականից:
Արա Բաբլոյանը հպարտությամբ նշել է, որ ՀՕՖ-ի հետ համագործակցում է դեռեւս նրա ձեւավորման տարիներից:
ՀՀ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել ՀՕՖ-ի օժանդակությունը Տավուշի մարզի սահմանամերձ համայնքներին, մասնավորապես «Աղքատության հաղթահարումը Տավուշի մարզում» ծրագիրը, որը նպատակ ունի աջակցելու Բերդի տարածաշրջանի բնակչությանը:
ՀՕՖ-ի տնօրենների խորհրդի անդամ Օսկար Թաթոսիանը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, շնորհավորել է Արա Բաբլոյանին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Արա Բաբլոյանը շնորհակալություն է հայտնել մեծ նվիրումով եւ շարունակաբար իրականացված ծրագրերի համար, որոնց շնորհիվ փրկվել են հազարավոր կյանքեր, կանխարգելվել բազմաթիվ հիվանդություններ:
Արա Բաբլոյանը պատասխանել է նաեւ հյուրերին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի զարգացման հեռանկարին, ԼՂ հիմնահարցի կարգավորմանը, առողջապահության եւ այլ ոլորտների:

On September 22, the Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan received the Delegation of the Fund for Armenian Relief (FAR) led by the member of the FAR Board of Directors Oscar Tatosian.
The member of the RA NA Way Out Faction Artak Zeynalyan took part in the meeting.
The Head of the Parliament welcomed the members of the Delegation for the pro-patriotic activities of the FAR in the disaster area, as well as in numerous settlements of Armenia and Artsakh, which had started since 1988.
Ara Babloyan has noted with pride that he has been cooperating with the FAR since the years of its formation.
The RA NA Speaker has highly assessed the assistance of the FAR to the borderline communities of Tavush Marz, particularly to the program Overcoming the Poverty in Tavush Marz , which has a goal to support the population of Berd region.
Thanking for the reception, the member of the FAR Board of Directors Oscar Tatosian congratulated Ara Babloyan on assuming the post of the RA National Assembly Speaker.
Ara Babloyan thanked Oscar Tatosian for the programs implemented continuously and with great devotion, due to which thousands of lives were saved and numerous diseases were prevented.
Ara Babloyan also answered the questions concerning the guests, which related to the development perspective of Armenia, the NK issue settlement, health care and other spheres.