ԵԱՀԿ ԽՎ-ի հատուկ ներկայացուցիչ Քրիստիան Վիգենինն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
ԵԱՀԿ ԽՎ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Քրիստիան Վիգենինը սեպտեմբերի 30-ին ԵԱՀԿ ԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։
Հյուրը ծաղիկներ է խոնարհել անմար կրակի մոտ, հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը։ Քրիստիան Վիգենինը եղել է նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել ցուցանմուշներին եւ արխիվային փաստաթղթերին, գրառում կատարել հուշամատյանում։
ԵԱՀԿ ԽՎ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչը նշել է, որ մարդկության դեմ կատարված ոճրագործությունը երբեք չպետք է մոռանալ եւ հավելել. «Մոլորակի յուրաքանյուր մարդ պարտավոր է այցելել այս թանգարան, որպեսզի հիշի եւ չմոռանա տեղի ունեցածը»։

Спецпредставитель ПА ОБСЕ К.Вигенин посетил мемориал в Цицернакаберде
30 сентября Специальный представитель ПА ОБСЕ по вопросам Южного Кавказа Кристиан Вигенин в сопровождении главы делегации НС РА в ПА ОБСЕ Э.Нагдалян посетил мемориал в Цицернакаберде.
Гости возложили цветы к Вечному огню, почтили память Св.Мучеников. Г-н Вигенин побывал также в Музее-институте Геноцида армян, ознакомился с экспозицией, внес запись в Памятную книгу.
Спецпредставитель ПА ОБСЕ отметил, что преступление против человечества нельзя забыть никогда,   добавив: “Каждый человек на планете обязан посетить этот музей, чтобы помнить и не забывать происшедшее”.