ՀՀ ԱԺ նախագահի՝ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Մայք Փենսին ուղղված ցավակցական ուղերձում ասվում է.
«Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Լաս Վեգաս քաղաքում կատարված սոսկալի բռնության կապակցությամբ, որը մի քանի տասնյակ անմեղ զոհերի ու բազմաթիվ վիրավորների պատճառ է դարձել:
Մեր զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ՝ կիսելով զոհերի հարազատների վիշտը, իսկ վիրավորներին մաղթում շուտափույթ ապաքինում:
Ընդունեք խնդրեմ խորին հարգանացս հավաստիքը»:
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փոլ Ռայանին ուղղված ցավակցական ուղերձում ասվում է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Լաս Վեգաս քաղաքում կատարված դաժան բռնության մասին, որի հետեւանքով զոհվել եւ վիրավորվել են բազմաթիվ անմեղ մարդիկ:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների բարեկամ ժողովրդին եւ զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ոգու ամրություն եւ համբերություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:

The RA NA President’s condolence message to the Vice President of the United States and the President of the United States Mike Pence reads:
“On behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me I offer my deepest condolence on the heinous violence occurred in the City of Las Vegas, which caused several dozens of innocent victims and numerous injured.
I express our support to you, sharing the grief of the victims’ relatives, and wish quick recovery to the injured.
Accept, please, assurances of my highest consideration.”
The RA NA Speaker’s condolence message to the Speaker of the House of Representatives Paul Ryan reads:
“I learnt with deep pain of the severe violence occurred in the City of Las Vegas, which caused victims, and numerous innocent people were injured.
On behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and personally me I offer my condolence to you, the friendly people of the United States, and wishing the victims’ relatives firmness of spirit and patience, and quick recovery.