ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը հանդիպել է ապագա տնտեսագետների հետ
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը հանդիպել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Գյումրիի մասնաճյուղի ուսանողների եւ դասախոսների հետ։
ԱԺ նախագահի տեղակալը ուսանողներին ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, ծանոթացրել օրենսդրական գործունեությանը, օրինագծերի քննարկման ընթացակարգին։
Միքայել Մելքումյանը կարեւորել է կիսանախագահականից խորհրդարանական համակարգին անցնելը եւ հավելել, որ հաջորդ տարվա ապրիլից ավելի կբարձրանա խորհրդարանի դերակատարությունը մեր երկրի կառավարման եւ զարգացման գործում։
ԱԺ նախագահի տեղակալը, անդրադառնալով տնտեսության զարգացմանը խոչընդոտներին՝ կարեւորել է մենաշնորհների, կոռուպցիայի եւ ստվերային տնտեսության դեմ պայքարը։
Միքայել Մելքումյանը ուսանողներին խորհուրդ է տվել տիրապետել մի քանի օտար լեզվի եւ համակարգչային հմտությունների, տեղյակ լինել տնտեսագիտության նորություններին, ընթերցել մասնագիտական գրականություն՝ լավ տնտեսագետ դառնալու համար:

On October 4, the RA NA Deputy Speaker Mikayel Melkumyan met with the students and lecturers of Gyumri Branch of Armenian State University of Economics (ASUE) within the framework of the RA NA Open Doors programme.
The NA Deputy Speaker presented to the students the structure of the parliament, introduced the legislative activities and the debate procedure of the bills.
Mikayel Melkumyan highlighted the transition from the semi-presidential into parliamentary system and added that from April of the next year the role of the parliament will rise in the management and development of our country.
Touching upon the obstacles of the economy development, the NA Speaker emphasized the fighting against corruption and shadow economy.
The RA NA Deputy Speaker advised the students to master several languages and computer skills, to be aware of the news of economics, to read professional literature for becoming good economists.