Հոկտեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Բոստանջյանը ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հանդիպել է խորհրդարանում հյուրընկալված` Բենիամին Ժամկոչյանի անվան համար 119 ավագ դպրոցի ուսուցիչներին եւ աշակերտներին:
Ողջունելով հյուրերին Ազգային ժողովում` Վարդան Բոստանջյանը շնորհավորել է մանկավարժներին Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ եւ կարեւորել մանկավարժի դերն ու նշանակությունը յուրաքանչյուր մարդու կյանքում:
Այնուհետեւ հանձնաժողովի նախագահը պատասխանել է աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են կրթության ոլորտի խնդիրներին, պահանջված մասնագիտություն ընտրելուն, արտագաղթին եւ բազմաթիվ այլ հարցերի:
Բուհական համակարգի խնդիրների առնչությամբ Վարդան Բոստանջյանը նշել է, որ ոլորտում առկա խնդիրները կլուծվեն ժամանակի ընթացքում:
Անդրադառնալով իր մանկության երազանքի վերաբերյալ հարցին՝ պատգամավորը նշել է, որ իր երազանքները հիմնականում կատարվել են, եւ դրանք վերաբերում էին պիտանի մարդ ու մասնագետ դառնալուն:

On October 6, within the framework of the RA NA Open Doors programme the Chair of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Vardan Bostanjyan met with the teachers and pupils of Beniamin Zhamkochian Senior School N 119, who were hosted in the parliament.
Welcoming the guests in the National Assembly, Vardan Bostanjyan congratulated the pedagogues on Teacher’s Day and highlighted the pedagogue’s role and importance in the people’s life.
Afterwards the Committee Chairman answered the pupils’ questions, which related to the problems of the education, choosing demanded profession, emigration and other numerous questions.
Regarding the problems of the higher educational institutions Vardan Bostanjyan noted that the problems existing in the sphere would be solved in the course of time.
Touching upon the issue on his childhood dream, the deputy noted that his dreams mainly had come true, and they related to becoming a worthy man and specialist.
Vardan Bostanjyan advised the pupils to master foreign languages and read books.
After the meeting, according to the tradition, Vardan Bostanjyan had been taken a photo with the pupils.