ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը մասնակցել է Դոնի Ռոստովում անցկացված ՀԱՊԿ ԽՎ-ի միջոցառման
Հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը մասնակցել է Դոնի Ռոստովում անցկացված ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդին կից ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խորհրդարանների պաշտպանության եւ անվտանգության կոմիտեների (հանձնաժողովների) նախագահների համակարգող խորհրդի արտագնա նիստին:
Խորհրդարանականները քննարկել են հավաքական անվտանգության կովկասյան տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրադրությանը, Հարավային ռազմական օկրուգում ռազմական անվտանգությանը, տարածաշրջանում սահմանային անվտանգության ապահովմանը, ինչպես նաեւ սպառնալիքներին եւ մարտահրավերներին ՀԱՊԿ անդամ պետությունների արձագանքման կարողությունների զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Խորհրդակցության մասնակիցներն այցելել են ՌԴ ԶՈւ հարավային ռազմական օկրուգի` Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության ապահովման տարածաշրջանային կենտրոն, որտեղ Կորյուն Նահապետյանը ՌԴ ԶՈւ հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի հետ քննարկել է ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի անձնակազմի համալրման, ինչպես նաեւ սպառազինման հետ կապված խնդիրները:
Այցի շրջանակում Կորյուն Նահապետյանը մասնակցել է նաեւ հոկտեմբերի 3-ին մեկնարկած «Մարտական եղբայրություն-2017» օպերատիվ-մարտավարական զորավարժության բացման արարողությանը:

Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности К.Нагапетян принял участие в мероприятии ПА ОДКБ в Ростове-на-Дону
2 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности К.Нагапетян принял участие в Ростове-на-Дону в выездном заседании Координационного совета   председателей комитетов (комиссий) по обороне и безопасности парламентов государств-членов при Совете ПА ОДКБ.
Парламентарии обсудили военно-политическую обстановку на Кавказе, вопросы обеспечения военной безопасности в Южном военном округе (ЮВО),   пограничной безопасности в регионе, а также развития потенциала реагирования государств-членов ОДКБ на угрозы и вызовы.
Участники совещания посетили региональный центр обеспечения обороны ВС РФ, где К.Нагапетян обсудил с командующим ЮВО проблемы пополнения состава и вооружения российской 102-й военной базы.
3 октября   в   рамках поездки председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности участвовал также в церемонии открытия оперативно-тактических военных учений “Боевое братство-2017”.