ՀՀ Ազգային ժողովը հոկտեմբերի 27-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի առաջարկով պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ եւ հոտնկայս հարգել են տասնութ տարի առաջ՝ 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում սարսափելի ոճրագործության զոհ դարձած ՀՀ պետական-քաղաքական գործիչներ, ՀՀ ԱԺ նախագահ, Ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանի, ՀՀ վարչապետ, Ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահներ Յուրի Բախշյանի եւ Ռուբեն Միրոյանի, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, Արցախյան ազատամարտի հերոս Արմենակ Արմենակյանի, Միքայել Քոթանյանի, Հենրիկ Աբրահամյանի, նախարար Լեոնարդ Պետրոսյանի հիշատակը:

On October 27, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings and by voting passed all the bills debated on the previous day.
By the proposal of the RA NA President Ara Babloyan in one-minute silence and standing honoured the memory of the RA state-political figures, the RA NA President, the National Hero Karen Demirchyan, the RA Prime Minister, the National Hero Vazgen Sargsyan, the RA NA Vice Presidents Yuri Bakhshyan and Ruben Miroyan, the RA NA deputies the Artsakh Freedom Fighting Hero Armenak Armenakyan, Mikayel Kotanyan, Henrik Abrahamyan, the Minister Leonard Petrosyan, who  fell victims of the heinous crime committed in the RA National Assembly Session Hall eighteen years ago, on 27 October 1999.