ՀՀ Ազգային ժողովը հոկտեմբերի 27-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի առաջարկով պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ եւ հոտնկայս հարգել են տասնութ տարի առաջ՝ 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում սարսափելի ոճրագործության զոհ դարձած ՀՀ պետական-քաղաքական գործիչներ, ՀՀ ԱԺ նախագահ, Ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանի, ՀՀ վարչապետ, Ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահներ Յուրի Բախշյանի եւ Ռուբեն Միրոյանի, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, Արցախյան ազատամարտի հերոս Արմենակ Արմենակյանի, Միքայել Քոթանյանի, Հենրիկ Աբրահամյանի, նախարար Լեոնարդ Պետրոսյանի հիշատակը:

27 октября Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний и голосованием приняло все обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты.
По предложению Председателя НС А.Баблояна депутаты минутой молчания стоя почтили память жертв ужасного злодеяния 27 октября 1999 г. в зале заседаний НС – государственного и политического деятеля РА, Председателя НС, Национального героя К.Демирчяна, премьер-министра РА, Национального героя В.Саркисяна, вице-спикеров НС Ю.Бахшяна и Р.Мирояна, депутатов НС, героев Арцахской освободительной борьбы А.Арменакяна, М.Котаняна, Г.Абраамяна, министра Л.Петросяна.