ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի ցավակցական հեռագիրը Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Նինո Բուրջանաձեին
Վրաստանի վարչապետ Զուրաբ Ժվանիայի ողբերգական մահվան կապակցությամբ ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ցավակցական հեռագիր է ուղարկել Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Նինո Բուրջանաձեին, որում մասնավորապես նշված է.«Վրաստանի վարչապետ Զուրաբ Ժվանիայի ողբերգական մահվան բոթը խոր կսկիծ է առաջացրել: Մենք Զուրաբ Վի...
Քաղաքական քննարկում Ազգային ժողովում
Ինչպես տեղեկացվել էր` «Արդարություն» եւ «Ազգային միաբանություն» խմբակցությունները դիմել էին ՀՀ ԱԺ նախագահին` ներկայացնելով իրենց առաջարկությունները սահմանադրական բարեփոխումների առնչությամբ:Նպատակ ունենալով պարզել խորհրդարանում ներկայացված բոլոր քաղաքական ուժերի տեսակետները խնդրո առարկայի վերաբերյալ ...

Телеграмма соболезнования Председателя НС РА Артура Багдасаряна Председателю Парламента Грузии Нино Бурджанадзе
В связи с трагической смертью Премьер-министра Грузии Зураба Жвания Председатель НС РА Артур Багдасарян направил телеграмму соболезнования Председателю Парламента Грузии Нино Бурджанадзе, в которой, в частности, отмечается:“Весть о трагической смерти Премьер-министра Грузии Зураба Жвания вызвала глу...
Политическое обсуждение в Национальном Собрании
Как сообщалось, фракции “Справедливость” и “Национальное единение” обратились к Председателю НС РА с представлением своих предложений по поводу конституционных реформ. С целью выяснения точек зрения по данной проблеме всех политических сил, представленных в парламенте, и руководствуясь статьей 18-й ...