ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հունվարի 17-ին խորհրդարան են այցելել ԵՊՀ աշխարհագրության եւ երկրաբանության ֆակուլտետի ուսանողներն ու դասախոսները: Հյուրերը նախ շրջել են խորհրդարանում, ապա հետեւել ԱԺ նիստերի աշխատանքներին:
Ուսանողների հետ բաց դասն անցկացրել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: Համալսարանականներն իրենց հարցադրումներում անդրադարձել են արձանագրված գնաճին, Հայաստանում զբոսաշրջության զարգացմանը միտված ծրագրերին, հարկային քաղաքականությանը, համայնքների խոշորացման գործընթացին: Անմիջական զրույցի առանցքում են եղել նաեւ արցախյան հիմնախնդիրը, արտագաղթը: Հնչեցված բոլոր հարցերին Էդուարդ Շարմազանովը տվել է սպառիչ պատասխաններ:
Ավարտին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը երիտասարդներին կոչ է արել ընտրած մասնագիտության մեջ լինել լավագույնը, ամեն օր հարստացնել գիտելիքները եւ հավատարիմ մնալ ՀՀ քաղաքացու կոչմանը:

17 января в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили студенты и преподаватели факультета географии и геологии ЕГУ. Гости ознакомились со зданием парламента, затем побывали на заседании НС.
Открытый урок со студентами провел вице-спикер НС Э.Шармазанов. В своих вопросах гости обратились к наблюдающейся инфляции, программам развития туризма в Армении, налоговой политике, процессу укрупнения общин, а также к Арцахской проблеме и миграции.   На все поднятые вопросы вице-спикер дал исчерпывающие ответы.
В завершение встречи Э.Шармазанов призвал студенческую молодежь стать лучшими в избранной профессии, постоянно обогащать знания, оставаться верными званию гражданина РА.