ՀՀ-ում Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպանն այցելել է Ազգային ժողով
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Բուլղարիա բարեկամական խմբի ղեկավար Ջեմմա Բաղդասարյանը եւ խմբի անդամները հունվարի 24-ին հանդիպել են Հայաստանի Հանրապետությունում Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակտչիեւայի հետ:
Ողջունելով դեսպանին Ազգային ժողովում՝ Ջեմմա Բաղդասարյանը նշել է, որ հայ-բուլղարական միջպետական հարաբերություններն ունեն ամուր պատմական հիմք, ինչը նախադրյալներ է ստեղծում տարբեր ոլորտներում առավել արդյունավետ փոխգործակցության համար:
Զրուցակիցները կարեւորել են երկու խորհրդարանների բարեկամական խմբերի միջեւ սերտ աշխատանքն ու միջազգային տարբեր հարթակներում համագործակցության խորացումը:
Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակտչիեւան, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, բարձր է գնահատել Հայաստանի եւ Բուլղարիայի միջեւ առկա հարաբերությունները՝ ընդգծելով բուլղարահայ համայնքի դերը դրանց ամրապնդման հարցում:
Զրուցակիցները կարեւորել են համագործակցության առավել ընդլայնումն ու զարգացումը քաղաքական, տնտեսական, մշակութային, կրթական եւ այլ ոլորտներում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են Բուլղարիայի նախագահի գլխավորած պատվիրակության Հայաստան սպասվելիք պաշտոնական այցին, ընդգծել երկու երկրների խորհրդարանական բարեկամական խմբերի միջեւ հուշագրի ստորագրումը:

Чрезвычайный и Полномочный посол Республики Болгария в РА посетила НС
24 января руководитель парламентской группы дружбы Армения – Болгария Дж.Багдасарян и члены группы встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Болгария в РА Марией Павловой Цоцорковой-Каймактчиевой.
Приветствуя посла в НС, Дж.Багдасарян отметила, что армяно-болгарские межгосударственные отношения прочно опираются на историю, создающую предпосылки для плодотворного  взаимодействия в различных сферах.
Собеседники подчеркнули важность интенсивной работы групп дружбы и углубления сотрудничества двух парламентов на различных международных площадках.
Г-жа Цоцоркова-Каймактчиева, поблагодарив за прием, высоко оценила существующие между Арменией и Болгарией отношения, подчеркнув роль местной армянской общины в деле их укрепления.
Собеседники особо выделили расширение и развитие сотрудничества в политической, экономической, культурной, образовательной и других сферах.
В ходе встречи стороны обратились к ожидаемому визиту в Армению делегации во главе с президентом Болгарии, подписанию меморандума между парламентскими группами дружбы двух стран.