Մայիսի 23-ին Բելառուսի Բրեստ քաղաքում տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ ԽՎ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը, որին մասնակցել են ՀԱՊԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամներ Կորյուն Նահապետյանը եւ Տիգրան Ուրիխանյանը:
Տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցերի քննարկման ժամանակ Կորյուն Նահապետյանը բարձրացրել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելու հարցը, ինչին ի պատասխան Բելառուսի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը հայտարարել է. «Եթե երբեւէ Հայաստանին որեւէ վտանգ սպառնա ու Հայաստանի նկատմամբ որեւէ երկրի կողմից կիրառվի ցանկացած տիպի, այդ թվում նաեւ այդ զինատեսակները, մենք կկատարենք պայմանագրային մեր բոլոր պարտականություններն ու պատրաստ կլինենք նույնիսկ զոհվել մեր հայ եղբայրների հետ իրենց անվտանգության համար»:
Հայկական կողմի առաջարկով հանձնաժողովի հաջորդ նիստի օրակարգում ներառվել է նաեւ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի հեղինակած կիբերանվտանգության ոլորտին վերաբերող բանաձեւի նախագիծն ու մոդելային օրենքի մշակման առաջարկությունը:

On May 23, in the city of Brest the meeting of the CSTO PA Permanent Commission on Defense and Security Issues was held, where the members of the RA NA delegation to CSTO PA Koryun Nahapetyan and Tigran Urikhanyan took part.
During the discussion of the issues concerning the regional security Koryun Nahapetyan raised the item of the weapon sale to Azerbaijan by the CSTO member states, in response to which the Head of the Headquarters of Belarus Armed Forces announced: “If any time Armenia is endangered and any type of weapons is used by any country towards Armenia, also including those kinds of weapons, we'll fulfill all our contractual obligations and we’ll be also ready to die with our Armenian brothers for their security.”
By the proposal of the Armenian side on the agenda of the regular meeting of the Commission the draft resolution and the recommendation of the elaboration of the model law regarding the cyber-security sphere authored by the MP Tigran Urikhanyan was also included.