Ռումինիայի հայերի միության հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումներին մասնակցելու համար 2019 թվականի դեկտեմբերի 15-18-ը Բուխարեստ (Ռումինիա) կգործուղվի ԱԺ պատգամավոր Անուշ Բեղլոյանը:
ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 12-ին գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:  ԱԺ որոշմամբ՝ արտահերթ նիստի յուրաքանչյուր օր կանցկացվի չորս նիստ՝ կես ժամ ...
«Բաց դաս» Ազգային Ժողովում
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում դեկտեմբերի 12-ին խորհրդարան են այցելել Սեւան քաղաքի հիմնական դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերին  Ազգային Ժողովում  ընդունել եւ «Բաց դաս» են անցկացրել ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր  Թագուհի Թովմասյանն ու «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցո...
Դեկտեմբերի 7-10-ը Թբիլիսիում տեղի ունեցած Եվրանեսթ ԽՎ-ի ութերորդ  նստաշրջանի աշխատանքների մասին են խոսել վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Գայանե Աբրահամյանը, պատվիրակության անդամներ Կորյուն Մկրտչյանը, Սարգիս Խանդանյանը, Նարեկ Մկրտչյանը, Միքայել Զոլյանը եւ Տարոն Սիմոնյանը  դեկտեմբե...

12 декабря, согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 “Регламента НС,  по инициативе Правительства РА созвано  внеочередное заседание парламента – по повестке дня инициатора.    После утверждения процедурных вопросов НС приступило к дебатам по проектам о внесении изменений и до...
12 декабря в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя основной школы города Севана.  Гостей приняли и провели открытый урок депутаты Т.Товмасян (“Мой шаг”) и Г.Мадатян (“Просвещенная Армения”).Учащихся, в частности, интересовали реформы судебной системы, проблемы ...
12 декабря на созванной пресс-конференции о работе состоявшейся 7-10 декабря в Тбилиси восьмой сессии ПА “Евронест” говорили руководитель делегации НС Г.Абраамян, члены делегации К.Мкртчян, С.Ханданян, Н.Мкртчян, М.Золян и Т.Симонян. Г.Абраамян оценила как эффективную деятельность делегации, что, по...