Մայիսի 31- ին ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Կոստանյանի հրավերով խորհրդարանում էին հայ կին գործարարները:  Հանդիպման նպատակն է ծանոթանալ  արտադրվող եւ մատուցվող ծառայություններին, ինչպես նաեւ գործունեության ընթացքում առաջացած խնդիրներին` հնարավորինս խրախուսելով հայկական ապրանքանիշը:
2016-ի քառօրյա պատերազմից հետո հաշմանդամություն ստացած տղաների հետ աշխատելիս հաշմանդամության հետ զարգացող հիվանդությունները կանխարգելելու, մեղմելու նպատակով  սեփական ռեսուրսներով  տարբեր սոցիալական ծրագրեր իրականացնող ընկերության ներկայացուցիչ Լիլիթ Գուբօղլյանը եւ նրա թիմը նախաձեռնել են հատուկ վերականգնողական սարքեր ու սարքավորումներ պատրաստելու նախագիծը: Արդյունքում ստեղծվել են հայկական արտադրության կանգնակը, կանգնակ-մահճակալը, կանգնակ-սայլակը, քայլաբերը, ֆունկցիոնալ զուգափայտը, անվասայլակի էլեկտրական կցորդիչը: Բավարար ֆինանսավորման եւ բարենպաստ պայմանների առկայության դեպքում կսկսեն իրականացնել սերիական արտադրություն: Սակայն բուն խնդրով զբաղվելու փոխարեն ստիպված են առկա խոչընդոտները լուծել:
Հայկական խոտաբույսերից պատրաստված անուշահամ ու օգտակար թեյի արտադրության եւ դրանց առցանց վաճառքի համար կարեւորվեց փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրական ոլորտում առկա խոչընդոտների գույքագրումը, գործարար եւ մասնագիտական համայնքի հետ ակտիվ երկխոսության ապահովումն ու օգտակար կրթական ծրագրերի իրականացումը:

On May 31, at the invitation of the deputy of the NA Bright Armenia Faction Anna Kostanyan the Armenian Women were in parliament. The goal of the meeting is get familiarized with the producing and rendering services, as well as the problems emerged during the activities, encouraging the Armenian brand as much as possible.
While working with the boys having disabilities after 2014 four-day war, to prevent, to mitigate the diseases developing with disabilities the representative of the Company Implementing Social Programmes Lilit Guboghlyan and her team initiated the project of making special recovery devices and equipment. As a result, Armenian production stand, stand-bed, stand-chair, the functional wood stick, the wheel-chair electric coupling. In case of sufficient financing and favourable conditions they will start serial production. However, instead of being engaged with the problem they are obliged to solve the existing obstacles.
The itinerary of the obstacles existing in the small and medium entrepreneurship, the provision of the active dialogue with business and professional community and the implementation of the useful educational programmes for the production of the sweet tasty and useful tea made from the Armenian herbals and their online sale.