Մայիսի 31- ին ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Կոստանյանի հրավերով խորհրդարանում էին հայ կին գործարարները:  Հանդիպման նպատակն է ծանոթանալ  արտադրվող եւ մատուցվող ծառայություններին, ինչպես նաեւ գործունեության ընթացքում առաջացած խնդիրներին` հնարավորինս խրախուսելով հայկական ապրանքանիշը:
2016-ի քառօրյա պատերազմից հետո հաշմանդամություն ստացած տղաների հետ աշխատելիս հաշմանդամության հետ զարգացող հիվանդությունները կանխարգելելու, մեղմելու նպատակով  սեփական ռեսուրսներով  տարբեր սոցիալական ծրագրեր իրականացնող ընկերության ներկայացուցիչ Լիլիթ Գուբօղլյանը եւ նրա թիմը նախաձեռնել են հատուկ վերականգնողական սարքեր ու սարքավորումներ պատրաստելու նախագիծը: Արդյունքում ստեղծվել են հայկական արտադրության կանգնակը, կանգնակ-մահճակալը, կանգնակ-սայլակը, քայլաբերը, ֆունկցիոնալ զուգափայտը, անվասայլակի էլեկտրական կցորդիչը: Բավարար ֆինանսավորման եւ բարենպաստ պայմանների առկայության դեպքում կսկսեն իրականացնել սերիական արտադրություն: Սակայն բուն խնդրով զբաղվելու փոխարեն ստիպված են առկա խոչընդոտները լուծել:
Հայկական խոտաբույսերից պատրաստված անուշահամ ու օգտակար թեյի արտադրության եւ դրանց առցանց վաճառքի համար կարեւորվեց փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրական ոլորտում առկա խոչընդոտների գույքագրումը, գործարար եւ մասնագիտական համայնքի հետ ակտիվ երկխոսության ապահովումն ու օգտակար կրթական ծրագրերի իրականացումը:

31 мая в парламенте  по приглашению члена парламентской фракции «Просвещенная Армения» А.Костанян гостили деловые женщины Армении. Цель встречи – ознакомление  с производимыми и предоставляемыми услугами, с проблемами, возникающими в ходе деятельности, а также продвижение армянского бренда.
Л.Губоглян, представитель компании по реализации различных социальных программ за счет собственных средств по профилактике и облегчению развивающихся вследствие инвалидности заболеваний при работе с военнослужащими-инвалидами Четырехдневной войны 2016 года, инициировала со своей командой проект по созданию ряда специальных реабилитационных устройств и оборудования. При достаточном финансировании и благоприятных условиях компания начнет их серийное производство. Но вместо решения главной задачи вынуждены заниматься устранением существующих препон.
Для производства вкусного и полезного чая из армянских трав и их онлайн-продажи подчеркнута важность инвентаризации существующих препятствий в сфере малого и среднего предпринимательства, обеспечения активного диалога с бизнес-средой и профессиональным сообществом, реализации полезных образовательных программ.