Անդրադառնալով այն հարցին, թե արդյոք ընդդիմադիր քաղաքական ուժը շարունակում է պահանջել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը՝ «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչները նշել են, որ իրենց նպատակներից մեկը երկրի ղեկին նոր իշխանություն ձեւավորելն է եւ դրա համար պատրաստվում են օգտագործել բոլոր օրինական մեթոդները:
Խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ ընդդիմության աշխատանքներն ընթանում են ոչ միայն խմբակցության ներսում, այլեւ աշխատանքներ են ընթանում դաշինքի համապատասխան կառույցներում՝ իրենց օգտին քվեարկած քաղաքացիների հետ: «Մենք այդ աշխատանքները տանելու ենք եւ փորձելու ենք հասնել համապատասխան իրադրության: Սեյրան Օհանյանի կարծիքով՝ գործող իշխանության վարած քաղաքականությունը պարտվողական է:
Խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն էլ տեղեկացրել է, որ միանշանակ բոլոր մեթոդներն կիրառելու են. «Օգտագործելու ենք բոլոր օրինական, սահմանադրական մեթոդները՝ դժգոհությունը, մարդկանց բողոքը, պահանջները տեղ հասցնելու եւ հանրության մոտ առավել շատ վստահություն եւ իշխանափոխության պահանջ առաջադրելու ուղղությամբ»:

Представители блока «Армения», касаясь вопроса, продолжает ли оппозиционная политическая   сила требовать отставки премьер-министра РА Н.Пашиняна, отметили, что одна из их целей – формирование  новой власти   с  использованием всех законных методов.
С.Оганян отметил, что работа оппозиции проводится не только внутри фракции, но и в соответствующих структурах блока вместе с проголосовавшими за них гражданами. «Мы проведем эту работу и постараемся выйти на соответствующую ситуацию. По его мнению, политика действующего правительства пораженческая.
Секретарь фракции А.Минасян сообщил, что они однозначно применят все методы: «Мы используем все законные, конституционные методы, чтобы вызвать недовольство, жалобы людей, требовать большего общественного доверия и смены правительства».