Անդրադառնալով այն հարցին, թե արդյոք ընդդիմադիր քաղաքական ուժը շարունակում է պահանջել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը՝ «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչները նշել են, որ իրենց նպատակներից մեկը երկրի ղեկին նոր իշխանություն ձեւավորելն է եւ դրա համար պատրաստվում են օգտագործել բոլոր օրինական մեթոդները:
Խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ ընդդիմության աշխատանքներն ընթանում են ոչ միայն խմբակցության ներսում, այլեւ աշխատանքներ են ընթանում դաշինքի համապատասխան կառույցներում՝ իրենց օգտին քվեարկած քաղաքացիների հետ: «Մենք այդ աշխատանքները տանելու ենք եւ փորձելու ենք հասնել համապատասխան իրադրության: Սեյրան Օհանյանի կարծիքով՝ գործող իշխանության վարած քաղաքականությունը պարտվողական է:
Խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն էլ տեղեկացրել է, որ միանշանակ բոլոր մեթոդներն կիրառելու են. «Օգտագործելու ենք բոլոր օրինական, սահմանադրական մեթոդները՝ դժգոհությունը, մարդկանց բողոքը, պահանջները տեղ հասցնելու եւ հանրության մոտ առավել շատ վստահություն եւ իշխանափոխության պահանջ առաջադրելու ուղղությամբ»:

Touching upon the question if the opposition political force continues to demand the resignation of the RA Prime Minister Nikol Pashinyan, the representatives of Armenia alliance have noted that one of their goals is the formation of the new power as Head of the country and for that they are going to use all legal methods.
The Head of the Faction has noted that the opposition works go on not only inside the faction, but also in the relevant structures of the alliance with the citizens that voted in their favour. “We’ll do those works and we’ll try to reach appropriate situation. In Seyran Ohanyan’s opinion, the policy pursued by the power in force is defeating.
The Secretary of the Faction Artsvik Minasyan informed that they would use all methods.: “We’ll use all legal constitutional methods: in reaching the dissatisfaction, the people’s complaint, demands to the place and proposing much more trust and demand for power shift among the public.”