ՀՀ Ազգային ժողովը պաշտոնապես դարձել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի գործընկեր օրենսդիր: Գործընկերության մասին պաշտոնական փաստաթղթերի փոխանակումը տեղի կունենա օրենսդիր մարմինների մոտակա հանդիպմանը:
Կառույցը գործընկերություն է հաստատել ՀՀ Ազգային ժողովի հետ 2020 թվականից: Խորհրդարանի հետ համագործակցությունը հիմնված է օրենսդրական վերահսկողության մեխանիզմների, հիմնարար հաղորդակցության ուժեղացման եւ օրենսդիր մարմնում գենդերային ներկայացվածության ընդլայնման վրա: Թեեւ պաշտոնական գործակցություն ձեւավորվել է 2020-ին, կառույցը խորհրդարանականների եւ Ազգային ժողովի աշխատակազմի հետ համագործակցում է դեռեւս 2019-ից՝ իրականացնելով ներգնա եւ տարածաշրջանային փոխանակման ծրագրեր:

Армения официально принята в подкомиссию  демократического партнерства Палаты представителей США в качестве партнера-законодателя. Обмен официальными документами о партнерстве состоится на ближайшей встрече  законодательных органов.
Структура установила партнерские отношения с НС РА с 2020 г. Сотрудничество с парламентом основывается на механизмах законодательного надзора, укреплении базовых коммуникаций и расширении гендерного представительства в законодательном органе. Хотя формальное взаимодействие установлено в 2020 г, структура сотрудничает с парламентариями и аппаратом НС с 2019 г., реализуя программы въездного и регионального обмена.