Ազգային ժողովի խորհուրդը Հայաստանի օրենսդիր մարմնի ղեկավար Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ մայիսի 6-ին գումարել է արտահերթ նիստ:
Խորհրդի անդամները քննարկել եւ համաձայնություն են տվել 2022 թ. մայիսի 6-ին` ժամը 12:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելուն:
Բարեկամական հարաբերությունները մեր պետությունների եւ խորհրդարանների միջեւ ներդաշնակ են զարգանում. Էդուարդ Աղաջանյան
Բարեկամական հարաբերությունները մեր պետությունների եւ խորհրդարանների միջեւ բավականին ներդաշնակ են զարգանում. ասել է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վիկտոր Ռիխտերին: Մայիսի 6-ին տե...
ԱԺ պատգամավորներ Վահագն Հովակիմյանն ու Վահե Ղալումյանը ներկայացրել են օրենսդրական նախաձեռնություն, որով առաջարկում են հանել «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի դրույթներից մեկով նախատեսված այն սահմանափակումը, որով ավագանու անդամը չի կարող լինել համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար: Ուստի, այն դեպքերում...
Մեր երկրում զարգանում է անկանխիկ վճարումների մշակույթը, եւ անկանխիկ գործառնություններն անխափան, պարզ եւ արագ կատարելու համար պետությունն իրականացնում է անհրաժեշտ օրենսդրական, ենթակառուցվածքային եւ կրթական գործողություններ: ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Գեւորգ Պապոյանն ու Ծո...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 15:45-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը:   ...
Ազգային ժողովը մայիսի 6-ին գումարված արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Վահե Ղալումյանի եւ Վահագն Հովակիմյանի հեղինակած ««Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Զեկուցող Վահագն Հովակիմյանը պարզ...
ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ մայիսի 6-ին` ժամը 12:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգը` այստեղ:   ...

Совет НС согласился созвать внеочередное заседание
6 мая Совет НС созвал внеочередное заседание под председательством главы законодательного органа Армении А.Симоняна.
Члены Совета обсудили и дали согласие на созыв 6 мая 2022 г., в 12:00 часов, внеочередного заседания НС по повестке дня и в сроки, установленные инициатором.
Э.Агаджанян: “Дружественные отношения между нашими государствами и парламентами развиваются гармонично”
“Дружественные отношения между нашими государствами и парламентами развиваются достаточно гармонично”, - сообщил председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Э.Агаджанян Чрезвычайному и Полномочному послу ФРГ в РА В.Рихтеру. Встреча состоялась 6 мая, в ней также принял участие рук...
Депутаты В.Овакимян и В.Галумян выступили с законодательной инициативой, предлагая снять ограничение, предусмотренное одной из статей закона “О местном самоуправлении”, согласно которому член Совета старейшин не может быть исполняющим обязанности главы общины. Поэтому в случаях, когда по каким-либо ...
В нашей стране развивается культура безналичных расчетов, и государство проводит необходимые законодательные, инфраструктурные и просветительские действия, чтобы безналичные расчеты были четкими, простыми и быстрыми.Депутаты фракции НС “Гражданский договор” Г.Папоян и Ц.Варданян поправками в закон “...
6 мая Национальное Собрание на внеочередном заседании обсудило в первом чтении проект о внесении дополнения в закон “О местном самоуправлении", предложенный депутатами фракции "Гражданский договор" В.Галумяном и В.Овакимяном.Докладчик В.Овакимян пояснил, что ч.6 ст.102 предусматривает форс-мажорную ...
В соответствии со ст.100 Конституции РА и ст.41 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания" по инициативе депутатов НС 6 мая, в 12:00 часов, созывается внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора....