Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպել է ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի ուսանողների հետ
«Դուք վաղվա մեր իշխանությունն եք, դուք եք ղեկավարելու մեր երկիրը: Ձեզ հետ հանդիպումները մեզ համար շատ արդյունավետ են: Դրանց արդյունքում քննարկվելիք հարցերի լուծման ուղիներն ավելի ակնհայտ եւ բախտորոշ են դառնում»,- ասել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը խորհրդարանում փորձաշրջան անցնող ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի 4-րդ կուրսի ուսանողների հետ հանդիպմանը:
Պատգամավորը կարեւորել է երիտասարդների ներգրավածությունը Հայաստանի քաղաքական կյանքին եւ արդի խնդիրներին: Ռուստամ Բաքոյանը նշել է, որ ինքը եւ իր գործընկերներն անում են հնարավորը՝ հասնելու համակարգային խնդիրների նվազման եւ անվտանգության ամրապնդման:
Պատգամավորն անդրադարձել է նաեւ Հայաստանի պետական կառավարման համակարգին, խոսել խորհրդարանի վերահսկողական գործառույթի եւ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության գործունեության մասին:
Ուսանողները հետաքրքրվել են 44-օրյա պատերազմում հայրենիքի հանդեպ դավաճանություն գործած անձանց ճակատագրի, նրանց գործողությունների դրդապատճառների վերաբերյալ եւ ըստ այդմ` կիրառվելիք պատժատեսակների մասին:
Անդրադարձ է եղել Հայաստանի արտաքին եւ ներքին քաղաքականությանը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային պետությունների քաղաքականության առանձնահատկություններին:
Ուսանողները կարեւոր են համարել, որ նման հանդիպումները կրեն շարունակական բնույթ: Նրանք նշել են, որ պատգամավորների հետ հանդիպումները շատ արդյունավետ են:
Միջազգային հանրությունը պետք է շարունակաբար մեծացնի ճնշումը Ադրբեջանի վրա տարածաշրջանում խաղաղության հասնելու նպատակով. Սարգիս Խանդանյան
Ձեր այցը Հայաստան նոր լիցք կհաղորդի հայ-խորվաթական փոխգործակցության խորացմանը եւ միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմանը. ասել է ԱԺ  արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանն ապրիլի 3-ին Խորվաթիայի խորհրդարանի Խորվաթիա-Հայաստան բարեկամական խմբի հետ հանդիպ...
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Խորվաթիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանն ապրիլի 3-ին ընդունել է Խորվաթիայի խորհրդարանի Խորվաթիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Դավոր Իվո Շտիրի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծել է, որ Հայաստանն ու Խորվաթիան ունեն պատմական եւ մշակութային ընդհանրո...
Կարեւոր է որոշում կայացնողների խոսքում եւ գործում փոփոխությունը՝ հաշվի առնելով, որ Հայաստանը եւ Արցախը մշտապես ագրեսոր Ադրբեջանի գործողությունների թիրախում են. Հայկ Մամիջանյան
Խորվաթիայի խորհրդարանի Խորվաթիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Դավոր Իվո Շտիրի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպմանը ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Խորվաթիա բարեկամական խմբի ներկայացուցիչները մանրամասներ են հայտնել Լաչինի միջանցքի ճգնաժամի հետեւանքների, Ադրբեջանում ապօրինաբար պահվող մեր հայրենակիցների, Հայաստա...
Հայաստանը կարեւորում է Խորվաթիայի հետ խորհրդարանական համագործակցությունը. Ալեն Սիմոնյան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ապրիլի 3-ին ընդունել է Խորվաթիայի խորհրդարանի Խորվաթիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Դավոր Իվո Շտիրի գլխավորած պատվիրակությանը: «Հայաստանն ու Խորվաթիան ունեն պատմական եւ մշակութային ընդհանրություններ: Մենք հպարտ ենք, որ Դուբրովնիկ քաղաքի ամենահայտնի Սուրբ Վլասի եկեղե...
Սարգիս Խանդանյանը կարեւորել է հայ-լեհական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանն ապրիլի 3-ին հանդիպել է Լեհաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռադոսլավ Ֆոգիելի գլխավորած պատվիրակության հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են ԱԺ Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արուսյակ Ջուլհակյանը եւ Հայաստանում Լ...
Օրենսդրական նախաձեռնությամբ ոստիկանները նույնպես կատեստավորվեն. ՀՀ ՆԳ նախարարի տեղակալ Արփինե Սարգսյան
««Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ ««Պետական պաշտոններ եւ պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի ընդունումը պայմանավորված է ոստիկանությ...
Օրենսդրական նախաձեռնության ընդունումը պայմանավորված է պաշտպանության ոլորտի բարեփոխումների օրենսդրական ապահովումն իրականացնելու անհրաժեշտությամբ. Պաշտպանության նախարարի տեղակալ
««ՀՀ զինված ուժերի կարգապահական կանոնագիրք» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից նախագծերի փաթեթով հստակեցվում են կարգապահական եւ զինվորական ծառայության կազմակերպման հետ կապված հարաբերությունները, պատասխանատվություն է սահմանվում զինծառայողների համար նախատեսված զինվորական հա...
Հանձնաժողովը քննարկել է ««Մարդու իրավունքների պաշտպանի մասին» սահմանադրական օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» հարցը
Ես ստացել եմ Կառավարության առաջարկությունը նախագծի վերաբերյալ եւ այն փաստարկը, որ երկարատեւ ժամկետով Մարդու իրավունքների պաշտպան չընտրելը կարող է բացասական հետեւանքներ ունենալ: Կառավարության առաջարկության մեջ նշվում է, որ նախագծով առաջարկվող ժամկետի փոփոխությունը թուլացնում է ՄԻՊ-ի թափուր պաշտոնի մն...
Դիտորդական առաքելության տեղակայումից հետո իրավիճակը որոշակիորեն կայունացել է. Արուսյակ Ջուլհակյան
Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի անդամներն ապրիլի 3-ին հանդիպել են Լեհաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռադոսլավ Ֆոգիելի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով գործընկերներին` Հայաստան-Լեհաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արուսյակ Ջուլհակյանը կարեւորել է երկու երկրների միջեւ համագործակցության...
Հայաստանը հավատարիմ է Հարավային Կովկասում խաղաղության օրակարգին. Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Լեհաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ապրիլի 3-ին ընդունել է Լեհաստան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ռադոսլավ Ֆոգիելի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանն արձանագրվել է երկու երկրների հարաբերությունների դինամիկ զարգացումը: ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ միջխորհրդարանական համագործակցությունը հայ-լեհական մ...

Rustam Bakoyan meets with students of YSU Faculty of International Relations
“You are our power for tomorrow, you will rule our country. Meetings with you are very productive for us. As a result of them, the ways to solve the issues to be discussed become more obvious,” the deputy of the NA Civil Contract Faction Rustam Bakoyan said at the meeting with the 4th year students of Yerevan State University (YSU) Faculty of International Relations who are passing a probation period in parliament.
The MP emphasized the involvement of young people in the political life and current issues of Armenia. Rustam Bakoyan noted that he and his colleagues are doing their best to reduce systemic problems and strengthen security.
The deputy also touched upon the state administration system of Armenia, talked about the controlling function of parliament and the activity of the Civil Contract Faction.
The students inquired about the fate of the persons who committed treason against the motherland during the 44-day war, the motives of their actions and, accordingly, the types of punishments to be applied.
There was a reference to the foreign and internal policy of Armenia, as well as the peculiarities of the policy of the regional states.
The students considered it important that such meetings should be continuous. They mentioned that meetings with the deputies are very efficient.
Your visit to Armenia will give a new boost to the deepening of Armenian-Croatian interaction and the development of inter-parliamentary relations: the NA Chair of the Standing Committee on Foreign Relations Sargis Khandanyan said during the meeting with Croatia-Armenia Friendship Group of the Croat...
Ruben Rubinyan receives the delegation led by the Head of Croatia-Armenia Friendship Group
On April 3, the Vice President of the RA National Assembly Ruben Rubinyan received the delegation led by the Head of Croatia-Armenia Friendship Group of the Croatian Parliament Davor Ivo Stier.Welcoming the guests, Ruben Rubinyan underlined that Armenia and Croatia have historical and cultural commo...
Hayk Mamijanyan: The change in word and action of those making decision is important, taking into consideration that Armenia and Artsakh are always in the target of actions of aggressor Azerbaijan
At the meeting with the delegation led by the Head of Croatia-Armenia Friendship Group of the Croatian Parliament led by Davor Ivo Stier the representatives of the RA NA Armenia-Croatia Friendship group gave details about the consequences of the Lachin Corridor crisis, our compatriots being illegall...
Alen Simonyan: Armenia highlights the parliamentary cooperation with Croatia
On April 3, the RA NA President Alen Simonyan received the delegation led by the Head of Croatia-Armenia Friendship Group Davor Ivo Stier. “Armenia and Croatia have historical and cultural commonalities. We are proud that the most famous Church of Saint Blaise of the city of Dubrovnik was built in h...
The Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Sargis Khandanyan met with the delegation led by the Head of the Poland-Armenia Friendship Group Radoslaw Fogiel on April 3.The Head of the NA Armenia-Poland Friendship Group Arusyak Julhakyan and the Ambassador Extraordinary and Plenipo...
RA Deputy Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan: According to legislative initiative, policemen will also be certified
The adoption of the draft laws on Making Addenda and Amendments to the Law on Service in the Police and on Making Addenda and Amendment to the Law on Remuneration of Persons Holding State and Public Service Offices is conditioned by the need to increase the attractiveness and interest of joining the...
The draft law on Making Amendments and Addenda to the Law on the RA Disciplinary Code of the Armed Forces and the package of related drafts clarify the relations regarding the organization of disciplinary and military service, liability is defined for the person wearing military uniform who is not i...
Committee debates the issue on amending the Constitutional Law on Human Rights Defender
I have received the Government proposal on the draft law and the argument that not electing Human Rights Defender (HRD) for a long-term can have negative consequences. It is noted in the Government proposal that the change of the proposing term by the draft weakens the minimum guarantees of the case...
On April 3, the members of the Armenia-Poland Friendship Group met with the delegation led by the Head of the Poland-Armenia Friendship Group Radoslaw Fogiel.Welcoming the colleagues, the Head of the Armenia-Poland Friendship Group Arusyak Julhakyan highlighted the closer cooperation between the two...
Alen Simonyan receives the delegation led by Chairman of Poland-Armenia Friendship Group: Armenia is faithful to peace agenda in the South Caucasus
On April 3, the RA NA President received the delegation led by the Chairman of Poland-Armenia Friendship Group Radoslaw Fogiel.At the meeting the dynamic development of the relations between the two countries was recorded.The RA NA President noted that the inter-parliamentary cooperation is an impor...