Գարեգին Բաղրամյանն ընտրվել է ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ
Ութերորդ գումարման Ազգային ժողովի հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ներկայացրել է ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուի գաղտնի ընտրության արդյունքները:
Գարեգին Բաղրամյանը 67 կողմ քվեով ընտրվել է հանձնաժողովի նախագահ:
Եվրոպական ինտեգրման հարցերի հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին
Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար Վասիլիս Մարագոսի հետ: Փետրվարի 29-ին կայացած հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Հեղինե Խաչիկյանը եւ ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության համագո...
Ազգային ժողովը փետրվարի 29-ի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ ընդունել է Կառավարության հեղինակած «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» եւ «Պետական պաշտոններ եւ պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքներում լրացումներ նախատեսող օրենսդրական փ...
Գեղամ Գեւորգյանն ընտրվել է ՀՀ մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ
67 կողմ ձայնով Գեղամ Գեւորգյանն ընտրվել է ՀՀ մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ. այս մասին տեղեկացրել է Ութերորդ գումարման Ազգային ժողովի հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը:...
Խորհրդարանը քննարկել է Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցը
ՀՀ կառավարությունը Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում առաջադրել է Գեղամ Գեւորգյանի  թեկնածությունը: Խորհրդարանը Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցը քննարկել է փետրվարի 29-ի հերթական նիստում: Թեկնածուի կենսագրությունն ու աշխատանքային գործունե...
Խորհրդարանը շարունակել է ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցի քննարկումը
Ազգային ժողովը փետրվարի 29-ի նիստում շարունակել է քննարկել  Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցը:  Կառավարությունն այդ պաշտոնում առաջադրել է Գարեգին Բաղրամյանի թեկնածությունը: ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անունից ելույթ է ուն...

The Chair of the Counting Commission of the eighth convocation of the National Assembly Narek Babayan presented the results of the secret ballot of the candidate for the Chairman of the RA Public Services Regulatory Commission.
Garegin Baghramyan was elected as Chairman of the Commission with 67 votes in favor.
Members of Standing Committee on European Integration meet with Head of EU Delegation to RA
The members of the Standing Committee on European Integration of the National Assembly met with the Head of the Delegation of the European Union (EU) to Armenia Vassilis Maragos.The RA NA Deputy Chief of Staff Heghine Khachikyan and the Deputy Head of Cooperation for the EU Delegation to RA Silja Ka...
National Assembly ends work of regular sittings
At February 29 sitting, the National Assembly debated in the second reading the legislative package designing addenda to the laws on Military Service and the Status of a Serviceman and on Remuneration of the Persons Holding State Positions and State Service Positions. The RA Deputy Minister of Defen...
Gegham Gevorgyan elected Chairman of RA Competition Protection Commission
With 67 votes in favor, Gegham Gevorgyan was elected as the Chairman of the RA Competition Protection Commission. The Chair of the Counting Commission of the eighth convocation of the National Assembly Narek Babayan informed about this. ...
Parliament debates election of Chairman of Competition Protection Commission
The Government of the Republic of Armenia has nominated Gegham Gevorgyan for the position of the Chairman of the Competition Protection Commission.The Parliament debated the election of the Chairman of the Competition Protection Commission at the regular sitting on February 29. The Acting Minister o...
Parliament continues debate of issue of electing Chairman of RA Public Services Regulatory Commission