Գարեգին Բաղրամյանն ընտրվել է ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ
Ութերորդ գումարման Ազգային ժողովի հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը ներկայացրել է ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուի գաղտնի ընտրության արդյունքները:
Գարեգին Բաղրամյանը 67 կողմ քվեով ընտրվել է հանձնաժողովի նախագահ:
Եվրոպական ինտեգրման հարցերի հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին
Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար Վասիլիս Մարագոսի հետ: Փետրվարի 29-ին կայացած հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Հեղինե Խաչիկյանը եւ ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության համագո...
Ազգային ժողովը փետրվարի 29-ի նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ ընդունել է Կառավարության հեղինակած «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» եւ «Պետական պաշտոններ եւ պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքներում լրացումներ նախատեսող օրենսդրական փ...
Գեղամ Գեւորգյանն ընտրվել է ՀՀ մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ
67 կողմ ձայնով Գեղամ Գեւորգյանն ընտրվել է ՀՀ մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ. այս մասին տեղեկացրել է Ութերորդ գումարման Ազգային ժողովի հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը:...
Խորհրդարանը քննարկել է Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցը
ՀՀ կառավարությունը Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում առաջադրել է Գեղամ Գեւորգյանի  թեկնածությունը: Խորհրդարանը Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցը քննարկել է փետրվարի 29-ի հերթական նիստում: Թեկնածուի կենսագրությունն ու աշխատանքային գործունե...
Խորհրդարանը շարունակել է ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցի քննարկումը
Ազգային ժողովը փետրվարի 29-ի նիստում շարունակել է քննարկել  Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի ընտրության հարցը:  Կառավարությունն այդ պաշտոնում առաջադրել է Գարեգին Բաղրամյանի թեկնածությունը: ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անունից ելույթ է ուն...

Г.Баграмян избран председателем КРОУ РА
Председатель Счетной комиссии НС восьмого созыва Н.Бабаян представил результаты тайных выборов кандидата на пост председателя Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) РА.
Председателем Комиссии 67 голосами избран Г.Баграмян.
29.02.2024
Члены Комиссии по вопросам евроинтеграции встретились с главой делегации ЕС в РА
Члены Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции встретились с главой делегации ЕС в РА Василисом Марагосом.Во встрече, состоявшейся 29 февраля, также приняли участие замруководителя Аппарата НС Э.Хачикян и замруководителя отдела сотрудничества делегации ЕС в РА Силя Касман.Василис Ма...
29 февраля Национальное Собрание обсудило и приняло во втором чтении предложенный правительством пакет о внесении дополнений в законы "О воинской службе и статусе военнослужащего" и "Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности и должности государственной службы”.Заместитель министра об...
Г.Геворкян – председатель КЗК РА
Председателем Комиссии по защите конкуренции (КЗК) РА 67 голосами "за" избран Г.Геворкян. Об этом сообщил председатель Счетной комиссии НС восьмого созыва Н.Бабаян....
Парламент обсудил избрание председателя КЗК
Правительство РА выдвинуло кандидатуру Г.Геворкяна на должность председателя Комиссии по защите конкуренции (КЗК).29 февраля парламент на очередном заседании обсудил выборы председателя КЗК. И.о.министра экономики А.Ходжоян представил биографию и трудовую деятельность кандидата.Подчеркнув, что Г.Гев...
Парламент продолжил обсуждение вопроса избрания председателя КРОУ РА
29 февраля Национальное Собрание продолжило обсуждение вопроса избрания председателя Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) РА. На эту должность правительство выдвинуло кандидатуру Г.Баграмяна.Выступивший от фракции НС “Армения” секретарь фракции А.Минасян коснулся состоявшегося наканун...