ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի եւ ԵՊՀ ուսանողների  հանդիպման առանցքում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ պետական սահմանի սահմանազատմանը եւ սահմանագծմանը վերաբերող հարցերն էին:
Պատգամավորը նշել է, որ համապատասխան աշխատանքների ավարտից հետո հնարավոր կլինի երկու երկրների միջեւ խաղաղության պայմանագիր կնքել: Սերգեյ Բագրատյանը կարեւորել է հարցի լուծումը` նշելով, որ այն չպետք է թողնել սերունդներին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաեւ համայնքների խոշորացմանը, այդ գործընթացի դրական եւ բացասական կողմերին: Պատգամավորը նշել է, որ կան խնդիրներ, որոնք ժամանակի ընթացքում լուծելի են:
Սերգեյ Բագրատյանը  հորդորել է ուսանողներին լինել ակտիվ եւ  լավ սովորել: «Մեր նպատակն է ունենալ այնպիսի երկիր, որտեղ  երիտասարդությունը կցանկանա ապրել եւ զարգացնել իր հայրենիքը»,- ասել է պատգամավորը:

Вопросы демаркации и делимитации государственной границы между Арменией и Азербайджаном были в центре внимания встречи депутата фракции НС “Гражданский договор” С.Багратяна и студентов ЕГУ.
Парламентарий  отметил, что после завершения соответствующих работ можно будет подписать мирное соглашение между двумя странами. С.Багратян подчеркнул важность решения вопроса, отметив, что его нельзя оставлять последующим поколениям.
В ходе встречи также затронута тема укрупнения общин, положительные и отрицательные стороны процесса. Депутат заметил, что есть проблемы, которые можно решить со временем.
С.Багратян призвал студентов быть активными и хорошо учиться. "Наша цель – иметь   ​​такую страну, где молодежь хотела бы жить и развивать свою Родину", - отметил депутат.