ՀՀ Ազգային ժողովը 2013 թ. առաջին եռամսյակում ստացել է 1481 նամակ
«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ՀՀ Ազգային ժողովի քարտուղարությունը հրապարակում է 2013 թ. առաջին եռամսյակում ստացված նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը: Ընդունվել, գրանցվել եւ ԱԺ նախագահին է հանձնվել քաղաքաց...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մայա Փանջիկիձեին
Ապրիլի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մայա Փանջիկիձեի ղեկավարած պատվիրակությանը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը բարձր գնահատելով հայ-վրացական բարեկամական հարաբերությունների ներկա մակարդակը` համոզմունք հայտնեց, որ Վրաստանի արտգործնախարարի այցը Հայաստա...
Ապրիլի 12-ին կրկին մշակութային տոն էր ԱԺ Կանաչ սրահում. բազմաթիվ պատգամավորներ, արվեստագետներ, ԱԺ աշխատակիցներ եւ լրագրողներ հավաքվել էին՝ մասնակցելու համար «Վեց հայ բանաստեղծներ» գրքի շնորհանդեսին, որը խորհրդարանում անցկացվում էր ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի աջակցությամբ: Գիրքը, որը հայերեն եւ անգլ...
ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը սույն թվականի ապրիլի 15-17-ը ՀՀ Ազգային ժողովում կազմակերպում է հետեւյալ միջոցառումները՝ 15 ապրիլի 2013թ., խորհրդարանական լսումներ՝ «Բանակ-հասարակություն փոխադարձ կապի ամրապնդում» թեմայով. (ԱԺ 334 սենյակում...

According to the Law on "The Procedure For Consideration of Citizens’ Proposals, Applications and Complaints", the General Division of the NA Secretariat announces brief information for 2013 first quarter results of letter considerations.The citizens’ 520 letters have been accepted, registered and d...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Minister of Foreign Affairs of Georgia Maia Panjikidze
On April 12 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the delegation led by the Minister of Foreign Affairs of Georgia Maia Panjikidze.Highly assessing the current level of the Armenian-Georgian friendly relations the RA NA President Hovik Abrahamyan expressed conviction that the visit of the Fo...
On April 12 there was again a cultural festivity at the NA Green Hall: numerous deputies, artists, NA employees, and journalists were gathered to take part in the “Six Armenian Poets” book presentation, which was held by the support of the NA President Hovik Abrahamyan in the parliament.The book, th...