ՀՀ Ազգային ժողովը 2013 թ. առաջին եռամսյակում ստացել է 1481 նամակ
«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ՀՀ Ազգային ժողովի քարտուղարությունը հրապարակում է 2013 թ. առաջին եռամսյակում ստացված նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը: Ընդունվել, գրանցվել եւ ԱԺ նախագահին է հանձնվել քաղաքաց...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մայա Փանջիկիձեին
Ապրիլի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մայա Փանջիկիձեի ղեկավարած պատվիրակությանը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը բարձր գնահատելով հայ-վրացական բարեկամական հարաբերությունների ներկա մակարդակը` համոզմունք հայտնեց, որ Վրաստանի արտգործնախարարի այցը Հայաստա...
Ապրիլի 12-ին կրկին մշակութային տոն էր ԱԺ Կանաչ սրահում. բազմաթիվ պատգամավորներ, արվեստագետներ, ԱԺ աշխատակիցներ եւ լրագրողներ հավաքվել էին՝ մասնակցելու համար «Վեց հայ բանաստեղծներ» գրքի շնորհանդեսին, որը խորհրդարանում անցկացվում էր ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի աջակցությամբ: Գիրքը, որը հայերեն եւ անգլ...
ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը սույն թվականի ապրիլի 15-17-ը ՀՀ Ազգային ժողովում կազմակերպում է հետեւյալ միջոցառումները՝ 15 ապրիլի 2013թ., խորհրդարանական լսումներ՝ «Բանակ-հասարակություն փոխադարձ կապի ամրապնդում» թեմայով. (ԱԺ 334 սենյակում...

Национальное Собрание РА в первом квартале 2013 г. получило 1481 письмо
Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, Общий отдел Секретариата НС представляет краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за первый квартал 2013 г. Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС 520 писем, заместителям Председателя НС – 54 п...
Председатель НС О.Абраамян принял министра иностранных дел Грузии М.Панджикидзе
12 апреля Председатель НС О.Абраамян принял делегацию, возглавляемую Министром иностранных дел Грузии М.Панджикидзе.Председатель НС, высоко оценив нынешний уровень армяно-грузинских отношений,  выразил уверенность, что визит Министра иностранных дел Грузии будет содействовать еще большему разви...
12 апреля в парламенте вновь состоялся культурный праздник: в Зеленом фойе собрались депутаты, деятели искусства, сотрудники аппарата НС и журналисты – для участия в презентации книги “Шесть армянских поэтов”, проводимой под патронатом Председателя НС О.Абраамяна.Книга на армянском и английском язык...