Լիտվայի Սեյմասի՝ Արցախի հետ բարեկամության խմբի պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
Օգոստոսի 30-ին Երեւանում գտնվող Լիտվայի խորհրդարանի՝ Արցախի հետ բարեկամության խմբի պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Լիտվացի խորհրդարանականները ծաղիկներ դրեցին 1915 թվ. Հայոց ցեղասպանության հուշակոթողին եւ լռությամբ ու խոնարհումով հարգեցին մեկուկես միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը: Հյուրերը եղան Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, դիտեցին ցուցանմուշները:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանին` ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել  ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանին ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ:ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղերձում ասվում է.«Մեծարգո պարոն ՍահակյանԸնդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Ակնհայտ է Ձեր վճռական դիրքորոշումը Ղարաբաղյան հարցի...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց Լիտվայի խորհրդարանի՝ Արցախի հետ բարեկամության խմբի պատվիրակությանը
Օգոստոսի 30-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց Լիտվայի Հանրապետության խորհրդարանի՝ Արցախի հետ բարեկամության խմբի պատվիրակությանը, որը գլխավորում էր խմբի ղեկավար Դալիա Կուոդիտեն: Հանդիպմանը ներկա էին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախ...
Լիտվայի խորհրդարանի՝ Արցախի հետ բարեկամության խմբի պատվիրակությունը Ազգային ժողովում
Օգոստոսի 30-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը եւ հանձնաժողովի անդամները հանդիպեցին Լիտվայի Հանրապետության Սեյմասի՝ Արցախի հետ բարեկամության խմբի պատվիրակությանը, որը գլխավորում էր խմբի ղեկավար Դալիա Կուոդիտեն: Ողջունելով հյուրերին՝ Արտակ Զաքարյանը շնորհ...

Делегация группы дружбы с Арцахом Сеймаса Литвы посетила мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде
30 августа находящаяся в Ереване делегация группы дружбы с Арцахом парламента Литвы посетила мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде.
Литовские парламентарии возложили цветы к мемориалу Геноцида армян 1915 года и почтили молчанием память полутора миллионов безвинных жертв. Гости побывали в Музее-институте Геноцида армян, ознакомились с его экспозицией.
30.08.2014
Поздравительное послание Председателя НС Г.Саакяна президенту НКР Б.Саакяну - в связи с днем рождения
Председатель НС РА Г.Саакян направил поздравительное послание президенту НКР Бако Саакяну - в связи с днем рождения.В послании Председателя НС РА, в частности, сказано:“Глубокоуважаемый г-н Саакян, Примите мои теплые поздравления в связи с днем Вашего рождения.Ясна Ваша твердая позиция в справедливо...
Председатель НС Г.Саакян принял делегацию группы дружбы с Арцахом парламента Литвы
30 августа Председатель НС Г.Саакян принял делегацию группы дружбы с Арцахом парламента Литовской Республики, которую возглавляла руководитель группы Далия Куодите.  На встрече присутствовали вице-спикер НС Э,Шармазанов, председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян. Предсе...
Делегация группы дружбы с Арцахом парламента Литвы – в НС
30 августа председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян и члены комиссии встретились с делегацией группы дружбы с Арцахом Сеймаса Литовской Республики, возглавляемой Д.Куодите.  Приветствуя гостей, А.Закарян поблагодарил литовских парламентариев за инициативу создания груп...