Լիտվայի Սեյմասի՝ Արցախի հետ բարեկամության խմբի պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
Օգոստոսի 30-ին Երեւանում գտնվող Լիտվայի խորհրդարանի՝ Արցախի հետ բարեկամության խմբի պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Լիտվացի խորհրդարանականները ծաղիկներ դրեցին 1915 թվ. Հայոց ցեղասպանության հուշակոթողին եւ լռությամբ ու խոնարհումով հարգեցին մեկուկես միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը: Հյուրերը եղան Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, դիտեցին ցուցանմուշները:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանին` ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել  ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանին ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ:ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղերձում ասվում է.«Մեծարգո պարոն ՍահակյանԸնդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Ակնհայտ է Ձեր վճռական դիրքորոշումը Ղարաբաղյան հարցի...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց Լիտվայի խորհրդարանի՝ Արցախի հետ բարեկամության խմբի պատվիրակությանը
Օգոստոսի 30-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց Լիտվայի Հանրապետության խորհրդարանի՝ Արցախի հետ բարեկամության խմբի պատվիրակությանը, որը գլխավորում էր խմբի ղեկավար Դալիա Կուոդիտեն: Հանդիպմանը ներկա էին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախ...
Լիտվայի խորհրդարանի՝ Արցախի հետ բարեկամության խմբի պատվիրակությունը Ազգային ժողովում
Օգոստոսի 30-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը եւ հանձնաժողովի անդամները հանդիպեցին Լիտվայի Հանրապետության Սեյմասի՝ Արցախի հետ բարեկամության խմբի պատվիրակությանը, որը գլխավորում էր խմբի ղեկավար Դալիա Կուոդիտեն: Ողջունելով հյուրերին՝ Արտակ Զաքարյանը շնորհ...

Delegation of the Friendship Group of the Seimas of Lithuania with Artsakh Visits Tsitsernakaberd Memorial Complex of the Armenian Genocide
On August 30 the delegation of the Friendship Group of the Lithuanian Parliament with Artsakh being in Yerevan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex of the Armenian Genocide.
The Lithuanian parliamentarians laid flowers at the 1915 Armenian Genocide Memorial, bowed and honoured with silence the memory of one and a half million innocent victims. The guests visited the Armenian Genocide Museum-Institute and observed the exhibits.
Congratulatory Message by the RA NA Speaker Galust Sahakyan to the NKR President Bako Sahakyan on the Occasion of his Birthday
The RA NA Speaker Galust Sahakyan sent a congratulatory message to the NKR President Bako Sahakyan on the occasion of his birthday. The RA NA President’s message reads:“Distinguished Mr Sahakyan,Please, accept my warm congratulations on the occasion of your birthday. Your resolute position is eviden...
RA NA Speaker Galust Sahakyan Receives the Delegation of the Lithuanian Parliament Friendship Group with Artsakh
On August 30 the RA NA Speaker Galust Sahakyan received the delegation of the Friendship Group of the Seimas of the Republic of Lithuania with Artsakh led by the Head of the Group Dalia Kuodytė. The RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, the Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Re...
Delegation of the Lithuanian Parliament Friendship Group with Artsakh in the National Assembly
On August 30 the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan and the members of the Committee met with the delegation of the Friendship Group of the Seimas of the Republic of Lithuania with Artsakh led by the Head of the Group Dalia Kuodytė.Welcoming the guests,...