ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար, ՀՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի անդամ Հրայր Թովմասյանը հուլիսի 21-ին ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներին է ներկայացրել սահմանադրական փոփոխությունների անհրաժեշտությունը, գործող համակարգի խնդիրները: Նա անդրադարձել է կառավարման ձեւի փոփոխությանը, խոսել պառլամենտական կառավարման մոդելին անցնելու մասին:
Հրայր Թովմասյանը պատասխանել է նաեւ ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչների հարցերին:
21.07.2015
Ազգային ժողովի նախագահն ընդունել է Երեւանում ԵԽ գրասենյակի ղեկավարին
Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 21-ին ընդունել է Երեւանում ԵԽ գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային: Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում՝ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Երեւանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի համագործակցությունը, որը տարիների ընթացքում տվել է դրական արդյունքներ: ԱԺ նախագահի ...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավարին
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 21-ին ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիսթեային, ով խորհրդարան էր այցելել առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Բարձր գնահատելով Տրայան Հրիսթեայի գործունեությունը Հայաստանում՝ Գալուստ Սահակյանը, նշել է, որ նրա պաշտոնա...

Обсуждение в парламенте
21 июля руководитель Аппарата-генеральный секретарь НС РА, член специальной комиссии по конституционным реформам при Президенте РА Г.Товмасян представил Аппарату НС необходимость конституционных изменений, проблемы действующей системы. Он обратился к изменению формы правления, говорил о переходе к модели парламентского управления.
Г.Товмасян также ответил на вопросы представителей Аппарата НС.
21.07.2015
Председатель НС принял руководителя офиса СЕ в Ереване
21 июля Председатель НС Г.Саакян принял руководителя офиса Совета Европы (СЕ) в Ереване Н.Вутову.Приветствуя гостью в парламенте, спикер НС высоко оценил сотрудничество НС РА и офиса СЕ в Ереване, давшее за годы весьма положительные результаты. По словам Председателя НС, Армения осознает важность со...
Г.Саакян принял главу делегации Евросоюза в Армении
21 июля Председатель НС Г.Саакян принял главу делегации Евросоюза в Армении, посла Траяна Христеа, посетившего парламент в связи с завершением своей миссии.  Высоко оценив деятельность Траяна Христеа в Армении, Г.Саакян отметил, что за время его пребывания в должности отношения Армения – ЕС раз...