ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար, ՀՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի անդամ Հրայր Թովմասյանը հուլիսի 21-ին ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներին է ներկայացրել սահմանադրական փոփոխությունների անհրաժեշտությունը, գործող համակարգի խնդիրները: Նա անդրադարձել է կառավարման ձեւի փոփոխությանը, խոսել պառլամենտական կառավարման մոդելին անցնելու մասին:
Հրայր Թովմասյանը պատասխանել է նաեւ ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչների հարցերին:
21.07.2015
Ազգային ժողովի նախագահն ընդունել է Երեւանում ԵԽ գրասենյակի ղեկավարին
Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 21-ին ընդունել է Երեւանում ԵԽ գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային: Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում՝ ԱԺ նախագահը բարձր է գնահատել ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Երեւանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի համագործակցությունը, որը տարիների ընթացքում տվել է դրական արդյունքներ: ԱԺ նախագահի ...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավարին
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 21-ին ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիսթեային, ով խորհրդարան էր այցելել առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Բարձր գնահատելով Տրայան Հրիսթեայի գործունեությունը Հայաստանում՝ Գալուստ Սահակյանը, նշել է, որ նրա պաշտոնա...

Discussion in the Parliament
On July 21 Hrayr Tovmasyan, the RA NA Chief of Staff, General Secretary, the member of the Specialized Commission on the Constitutional amendments under the President of the Republic of Armenia presented the necessity of the constitutional amendments and the problems of the functioning system to the representatives of the NA Staff. He touched upon the amendment of the administration form and talked about turning into the parliamentary administration model
Hrayr Tovmasyan also answered the questions of the NA Staff representatives.
21.07.2015
President of the National Assembly Receives the Head of the CoE Office in Yerevan
On July 21 Galust Sahakyan received Natalia Vutova, Head of the CoE Office in Yerevan.Welcoming the guest in the parliament, the NA President highly assessed the cooperation of the National Assembly and the Council of Europe (CoE) Office in Yerevan, which had given positive results during the years....
Galust Sahakyan Receives the Head of the European Union Delegation to Armenia
On July 21 the NA President Galust Sahakyan received Ambassador Traian Hristea, Head of the European Union (EU) Delegation to Armenia, who visited the parliament on completion of his mission.Highly assessing Traian Hristea's activities in Armenia Galust Sahakyan has noted that during his tenure Arme...