ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 27-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով :
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը հունիսի 24-ին հանդիպել է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի հայաստանյան ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչայի հետ: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են երեխաների իրավունքներին առնչվող մի շարք հարցերի...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հունիսի 24-ին ընդունել է Բուենոս-Այրես քաղաքի խորհրդարանի պատգամավոր Գուստավո Վերային: Ողջունելով հյուրի այցը Հայաստան՝ Էդուարդ Շարմազանովը բարձր է գնահատել հայ-արգենտինական բազմակողմ հարաբերությունները եւ նշել, որ դրանք զարգանում են համաչափ եւ բնականոն հունով: Ն...

By the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, under Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the RA Government, on June 27 at 12:00 an extraordinary sitting will be convened by the initiator’s established agenda.
On June 24, the Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Elinar Vardanyan met with the UNICEF’s Armenia Representative Tanja Radocaj. In the course of the meeting the interlocutors touched upon a number of issues regarding the children’s rights, the impl...
On June 24, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov received the MP of the City of Buenos Aires Gustavo Vera. Welcoming the guest’s visit to Armenia, Eduard Sharmazanov highly assessed the Armenian-Argentinean comprehensive relations and noted that they develop adequately and naturally...