Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանն այսօր Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար կազմի հետ անցկացրել է հերթական աշխատանքային խորհրդակցությունը:
Խորհրդակցության օրակարգում են եղել Ազգային ժողովի աշխատակազմի կառուցվածքի եւ հաստիքացուցակի օպտիմալացման հարցերը: Ազգային ժողովի նախագահը աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանին հանձնարարել է ապահովել անձնակազմի աշխատանքի արդյունավետությունը եւ խիստ հսկողություն սահմանել աշխատանքային կարգապահության նկատմամբ:
Արա Սաղաթելյանը ներկայացրել է աշխատակազմին ամրացված գույքի գույքագրման աշխատանքների ընթացքը՝ մանրամասնելով, որ գույքագրման առաջին փուլի ավարտից հետո իրականացվելու են գույքագրման եւ գույքի կառավարման ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրման աշխատանքներ, ինչն էապես կավելացնի աշխատանքների արդյունավետությունը: Աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարն Ազգային ժողովի նախագահին ներկայացրել է նաեւ աշխատանքային կարգապահությունը վերահսկելու նպատակով նախատեսվող փոփոխությունների փաթեթը:
Արա Բաբլոյանը հանձնարարել է աշխատանքների արդյունավետության բարձրացման գործընթացը դարձնել մշտական, իսկ աշխատակազմի օպտիմալացումը`  շարունակական:
Ազգային ժողովի նախագահն աշխատակազմի ղեկավար կազմին տվել է հստակ հանձնարարականներ` ստեղծելու եւ ներդնելու էլեկտրոնային կառավարման համակարգ, որը պետք է էապես հեշտացնի պատգամավորների գործունեությունը` բացառելով ավելորդ թղթաշրջանառությունը: Մասնավորապես հանձնարարվել է ներդնել այնպիսի համակարգ, որը հնարավորություն կտա պատգամավորների աշխատասենյակներում եւ դահլիճում նույն պատգամավորի համակարգիչները միացնելով իրար` ունենալ աշխատանքային մեկ ընդհանուր հարթակ: Ստեղծվող էլեկտրոնային կառավարման համակարգը միաժամանակ հնարավորություն կտա ապահովել աշխատակազմի փաստաթղթաշրջանառությունն էլեկտրոնային եղանակով` այդպիսով ունենալով էական խնայողություններ:

Председатель НС А.Баблоян сегодня провел очередное рабочее совещание с руководящим составом НС.
В повестке дня совещания – вопросы оптимизации структуры и штатного расписания Аппарата НС. Спикер парламента поручил руководителю Аппарата-генеральному секретарю А.Сагателяну обеспечить эффективность работы Аппарата и установить строгий контроль над трудовой дисциплиной.
А.Сагателян представил ход инвентаризации закрепленного за Аппаратом имущества, проинформировав, что по завершении первого этапа инвентаризации будут осуществлены работы по внедрению современных технологий инвентаризации и управления имуществом, что существенно повысит эффективность работ. Руководитель Аппарата-генеральный секретарь также представил Председателю НС пакет намечаемых изменений с целью контроля трудовой дисциплины.
А.Баблоян поручил сделать процесс повышения эффективности работ постоянным, а оптимизации Аппарата – непрерывным.
Председатель НС дал руководящему составу четкие поручения: создать и внедрить систему электронного управления, которая позволит значительно облегчить деятельность депутатов, исключив излишний документооборот.   В частности, поручено внедрить систему, позволяющую соединением друг с другом компьютеров депутата в его кабинете   и в зале иметь одну единую рабочую площадку. Создаваемая система   электронного управления в то же время даст возможность обеспечить электронный документооборот Аппарата и тем самым существенно сэкономить средства.