Մայիսի 16-ին Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ կայացած հերթական նիստում ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովն առաջին ընթերցման ընթացակարգով քննարկել է ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի հեղինակած «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացում կատարելո...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամներ Հայկ Գեւորգյանն ու Գեւորգ Պապոյանը մայիսի 16-ին հանդիպել են ԵՊՀ տնտեսագիտության եւ կառավարման ֆակուլտետի ուսանողների հետ: Քննարկման թեման մեր երկրի հարկային բարեփոխումներն էին: Առաջիկա հերթական նիստերում քննարկվելու են ՀՀ հարկային ...
ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ մայիսի 16-ին կազմակերպվել էր աշխատանքային քննարկում՝ «Հայաստանի Հանրապետությունում դեղերի շրջանառության հետ կապված խնդիրները» թեմայով: Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ առողջապահության նախարարության, «Ակադեմիկոս Է. Գաբրիելյանի ան...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը մայիսի 16-ին ընդունել է «Հյուման Ռայթ Ուոչ» կազմակերպության  հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների հարցերով բաժանմունքի փոխտնօրեն Ջեյն Բյուքենընին եւ Եվրոպայի ու Կենտրոնական Ասի...
Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության խորհրդարանների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամները մայիսի 16-ին այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի համար զոհված հայորդիների...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանի ելույթը Վրաստանում ընթացող ՍԾՏՀ ԽՎ-ի տնտեսական, առեւտրային, տեխնոլոգիական եւ բնապահպանական հարցերով հանձնաժողովի 52-րդ նիստում
Հարգելի գործընկերներ, տիկնայք եւ պարոնայք, թու՛յլ տվեք, ՍԾՏՀ ԽՎ-ի տնտեսական, առեւտրային, տեխնոլոգիական եւ բնապահպանական հարցերով հանձնաժողովի անունից ողջունել այս դահլիճում գտնվող բոլոր մասնակիցներին եւ հյուրերին, վստահություն հայտնել, որ այսօրվա աշխատանքը կնպաստի մեր տարածաշրջանում համագործակցությա...
Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 11:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 11:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

16 мая на очередном заседании Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам под председательством Н.Зейналяна обсуждались проекты о внесении поправок в законы РА “О государственных пенсиях”, Гражданский кодекс РА, Трудовой кодекс РА, а также другие имеющие социально-общественное зв...
16 мая  члены Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам А.Геворкян и Г.Папоян  встретились со студентами факультета экономики и управления ЕГУ. Тема дебатов – налоговые реформы в Армении.  На предстоящих очередных заседаниях будут обсуждаться предлагаемые поправки в Налоговый к...
16 мая по инициативе Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам состоялось рабочее обсуждение на тему “Проблемы оборота лекарств в РА”. В дебатах участвовали представители Министерства здравоохранения РА, ЗАО “Центр экспертизы лекарств и медицинских технологий имени академи...
16 мая председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Н.Зограбян приняла замдиректора отделения по правам лиц с инвалидностью организации Human Rights Watch Джейн Бьюкенен и ассоциированного директора отделения Европы и Центральной Азии Георгия Гогиа.В ходе встре...
16 мая председатель НС Республики Арцах А.Гулян, члены Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС Республики Армения и НС Республики Арцах посетили воинский пантеон “Ераблур”, воздали дань уважения памяти павших за родину сынов армянского народа.Парламентарии Арцаха возложили цветы к могил...
Выступление вице-спикера НС В.Энфиаджяна на 52-м заседании Комитета ПАЧЭС по экономическим, торговым, технологическим и экологическим вопросам в Грузии
“Уважаемые коллеги, Дамы и господа!   Позвольте мне от имени Комитета ПАЧЭС по экономическим, торговым, технологическим и экологическим вопросам приветствовать всех присутствующих сегодня в этом зале участников и гостей и выразить уверенность в том, что наша сегодняшняя работа внесет вклад в ра...