Մայիսի 16-ին Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ կայացած հերթական նիստում ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովն առաջին ընթերցման ընթացակարգով քննարկել է ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի հեղինակած «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացում կատարելո...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամներ Հայկ Գեւորգյանն ու Գեւորգ Պապոյանը մայիսի 16-ին հանդիպել են ԵՊՀ տնտեսագիտության եւ կառավարման ֆակուլտետի ուսանողների հետ: Քննարկման թեման մեր երկրի հարկային բարեփոխումներն էին: Առաջիկա հերթական նիստերում քննարկվելու են ՀՀ հարկային ...
ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ մայիսի 16-ին կազմակերպվել էր աշխատանքային քննարկում՝ «Հայաստանի Հանրապետությունում դեղերի շրջանառության հետ կապված խնդիրները» թեմայով: Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ առողջապահության նախարարության, «Ակադեմիկոս Է. Գաբրիելյանի ան...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը մայիսի 16-ին ընդունել է «Հյուման Ռայթ Ուոչ» կազմակերպության  հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների հարցերով բաժանմունքի փոխտնօրեն Ջեյն Բյուքենընին եւ Եվրոպայի ու Կենտրոնական Ասի...
Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության խորհրդարանների միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամները մայիսի 16-ին այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել հայրենիքի համար զոհված հայորդիների...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանի ելույթը Վրաստանում ընթացող ՍԾՏՀ ԽՎ-ի տնտեսական, առեւտրային, տեխնոլոգիական եւ բնապահպանական հարցերով հանձնաժողովի 52-րդ նիստում
Հարգելի գործընկերներ, տիկնայք եւ պարոնայք, թու՛յլ տվեք, ՍԾՏՀ ԽՎ-ի տնտեսական, առեւտրային, տեխնոլոգիական եւ բնապահպանական հարցերով հանձնաժողովի անունից ողջունել այս դահլիճում գտնվող բոլոր մասնակիցներին եւ հյուրերին, վստահություն հայտնել, որ այսօրվա աշխատանքը կնպաստի մեր տարածաշրջանում համագործակցությա...
Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 11:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 11:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs Convenes Regular Sitting
At May 16 sitting, moderated by Narek Zeynalyan the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs in the first reading procedure debated the draft law on Making Addendum to the RA Labor Code authored by the deputy of the RA NA Prosperous Armenia Faction Tigran Urikhanyan.The idea of the...
On May 16, the members of the RA NA Standing Committee Hayk Gevorgyan and Gevorg Papoyan met with the students of YSU Faculty of Economics and Management. The theme of the discussion was the tax reforms of our country.During the upcoming regular sittings the amendments being proposed to the RA Tax C...
Problems on Drug Turnover Debated in NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs
On May 16, on the initiative of the NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs a working discussion was organized on the theme The Problems on Medicine Turnover in the Republic of Armenia. Representatives of the RA Ministry of Health Care, Academician E. Gabrielyan Scientific Centre of ...
On May 16, the Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Naira Zohrabyan received the Deputy Director for Disability Rights Division at Human Rights Organization Jane Buchanan and the Associate Director of Europe and Central Asia Division Giorgi Gogi...
Delegation of National Assembly of Artsakh Republic Visits Yerablur Military Pantheon
On May 16, the President of the Parliament of Artsakh Republic, the members of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the parliaments of the Republic of Armenia and Artsakh Republic visited Yerablur Military Pantheon and paid tribute to the memory of the Armenian sons who died for ...
Speech by RA NA Vice President Vahe Enfiajyan at 52nd Meeting of PABSEC on Economic, Commercial, Technological and Environmental Affairs Committee in Georgia
Dear colleagues,Ladies and gentlemen,Let me welcome all the participants and guests in this hall on behalf of PABSEC on Economic, Commercial, Technological and Environmental Affairs Committee, express my confidence that today’s work will promote the development and strengthening of cooperation in ou...