ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը մայիսի 17-ին հանդիպել է Եվրոպայում Անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ) ընտրական հարցերի վարչության ղեկավար Ալեքսանդր Շլիկի ե...
Մայիսի 17-ին Ազգային ժողով են այցելել Հարվարդի համալսարանի Ջոն Քենեդիի կառավարման դպրոցի ուսանողները, որոնց հետ հանդիպել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Համազասպ Դանիելյանը: Այցի նպատակն է ծանոթանալ մեր երկրում տեղի ունեցող բարեփոխումներին, զարգացումներին, ստանալ քաղաքական օրակարգային որո...
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) մշտական եւ քաղաքական հարցերի հանձնաժողովների նիստերին մասնակցելու համար 2019 թ. մայիսի 19-25-ը ներառյալ Փարիզ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը:«Տարածաշրջանային անվտանգության քաղաքական-ռազմակա...
Գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստ
Մայիսի 17-ին Ռուբեն Ռուբինյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ քննարկել են «Դիվանագիտական ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը: Հիմնական զեկուցող ՀՀ...
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...
Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Բիշքեկ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի արտագնա նիստին մասնակցելու նպատակով մայիսի 19-20-ը կլինի Ղրղզստանի Հանրապետությունում: Պատվիրակության կազմում են ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը եւ ԱԺ պաշտպանության ու անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի ...

On May 17, the Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan met with Alexander Shlyk, Head of the Election Department of the Democratic Institutions and Human Rights Office of the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE/ODIHR) and ODIHR Electi...
On May 17, the students of Kennedy School of Government of Harvard Kennedy School visited the National Assembly, and the deputy of the RA NA My Step Faction Hamazasp Danielyan met with them. The goal of the visit is to get acquainted with the ongoing reforms in our country, the developments and...
Sitting of RA NA Standing Committee on Foreign Relations Convened
On May 17, moderated by Ruben Rubinyan the regular sitting of the Standing Committee on Foreign Relations was held. The deputies in the first reading debated the bill on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Diplomatic Service. The key speaker, the RA Deputy Minister of Foreign Affairs Grig...
Delegation Led by Ararat Mirzoyan is To Leave for Bishkek
On May 19-20, the delegation led by the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan will be in the Kyrgyz Republic to take part in the visiting sitting of the CSTO PA Council.The NA Deputy Speaker Alen Simonyan and the Chair of the NA Standing Committee on Defense and Security Andranik ...