Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել Սերո Խանզադյանի 100- ամյակին նվիրված միջոցառմանը
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 2-ին այցելել է Երեւանի Սերո Խանզադյանի անվան համար 184 ավագ դպրոց: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարը ներկա է գտնվել մեծանուն արձակագիր Սերո Խանզադյանի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված միջոցառմանը, որին մասնակցել են նաեւ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ղեկավար Արտակ Ալեքսան...
Դեկտեմբերի 2-ին նիստեր են գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Ստեփան Մարգարյանի նախագահությամբ կայացած հերթական նիստում քննարկել է «Ֆինանսական համահարթեցման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նա...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Չեխիայի Պատգամավորների պալատի նախագահին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 2-ին ընդունել է Չեխիայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի նախագահ Յան Համաչեկի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով Յան Համաչեկին եւ պատվիրակության անդամներին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Գալուստ Սահակյանը կարեւորել է Հայաստանի եւ Չեխիայի բարեկամական հարաբերութ...

Galust Sahakyan Attends the Event Dedicated to Sero Khanzadyan's 100th Anniversary
On December 2 the NA President Galust Sahakyan visited Yerevan Sero Khanzadyan N 184 Senior School.The Head of the legislative body attended the event dedicated to the well-acclaimed prose-writer Sero Khanzadyan's 100th anniversary, where the Head of Malatia-Sebastia Administrative District Artak Al...
02.12.2015
On December 2 the NA Standing Committees convened sittings.At the next sitting of the NA Standing Committee on Territorial Administration and Local Self-Government moderated by Stepan Margaryan the issue on organizing the debate of the draft law “On Amending the RA Law on Financial Leveling” within ...
Galust Sahakyan Receives the President of the Chamber of Deputies of the Czech Republic
On December 2 the RA NA President Galust Sahakyan received the delegation led by the President of the Chamber of Deputies of the Czech Republic Jan Hamáček.Welcoming Jan Hamáček and the members of the delegation in the RA National Assembly, Galust Sahakyan highlighted the sustainable devel...