Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել Սերո Խանզադյանի 100- ամյակին նվիրված միջոցառմանը
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 2-ին այցելել է Երեւանի Սերո Խանզադյանի անվան համար 184 ավագ դպրոց: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարը ներկա է գտնվել մեծանուն արձակագիր Սերո Խանզադյանի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված միջոցառմանը, որին մասնակցել են նաեւ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի ղեկավար Արտակ Ալեքսան...
Դեկտեմբերի 2-ին նիստեր են գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Ստեփան Մարգարյանի նախագահությամբ կայացած հերթական նիստում քննարկել է «Ֆինանսական համահարթեցման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նա...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Չեխիայի Պատգամավորների պալատի նախագահին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 2-ին ընդունել է Չեխիայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի նախագահ Յան Համաչեկի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով Յան Համաչեկին եւ պատվիրակության անդամներին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Գալուստ Սահակյանը կարեւորել է Հայաստանի եւ Չեխիայի բարեկամական հարաբերութ...

Г.Саакян на мероприятии к 100-летию Серо Ханзадяна
2 декабря Председатель НС Г.Саакян посетил ереванскую старшую школу N 184 им. С.Ханзадяна.Глава законодательной власти присутствовал на мероприятии к 100-летию видного прозаика С.Ханзадяна, в котором приняли участие также руководитель административного района Малатия-Себастия А.Алексанян и директора...
02.12.2015
2 декабря состоялись заседания постоянных комиссий НС по вопросам территориального управления и местного самоуправления и по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта под председательством соответственно С.Маргаряна и А.Давтяна.На заседаниях в соответствующих комиссиях обсуждались в р...
Г.Саакян принял председателя Палаты депутатов Чехии
2 декабря Председатель НС Г.Саакян принял делегацию, возглавляемую председателем Палаты депутатов Чешской Республики Яном Гамачеком.Приветствуя Яна Гамачека и членов делегации в НС, Г.Саакян подчеркнул важность стабильного развития дружественных отношений Армении и Чехии. Председатель НС приветствов...