Գալուստ Սահակյանը հանդիպել է Նաբիհ Բըրրիի հետ
Միջխորհրդարանական միության 133-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Ժնեւ (Շվեյցարիա) մեկնած ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 18-ին հանդիպում է ունեցել Լիբանանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Նաբիհ Բըրրիի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են եր...
Հոկտեմբերի 19-ին տեղի է ունեցել ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ են ներկայացվել հոկտեմբերի 9-12-ը Ստավանգերում (Նորվեգիայի Թագավորություն) կայացած ՆԱՏՕ ԽՎ-ի 61-րդ տարեկան նստաշրջանի աշխատանքների վերաբերյալ: ՆԱՏՕ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակ...
ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպել է ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնային խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 18-ին Ժնեւում հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: Հանդիպումը կայացել է Միջխորհրդարանական միության 133-րդ վեհաժողովի շրջանակում. քննարկվել են երկու երկրների կողմից միջազգային հարթակներում իրա...
Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի հայկական համայնքի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Սանկտ Պետերբուրգի Սուրբ Կատարինե հայկական եկեղեցում հոկտեմբերի 18-ին մասնակցել է կիրակնօրյա պատարագին եւ ջրօրհնեքի արարողությանը: Պատարագից հետո ԱԺ փոխնախագահն այցելել է Սանկտ Պետերբուրգի հայկական մշակութային կենտրոն, ներկա գտնվել քաղաքի Հայ առաքելական եկեղեցու Լ...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղարի հետ
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում (ՀԱՊԿ ԽՎ) ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 16-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատի ՀՀ ԱԺ ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար ...

On October 18 the Delegation led by the RA NA President Galust Sahakyan that left for Geneva (Switzerland) to take part in the works of the 133rd Assembly of the Inter-Parliamentary Union had a meeting with Nabih Berri, President of the National Assembly of the Republic of Lebanon. In the course of ...
On October 18 the press conference of the RA NA Delegation to NATO Parliamentary Assembly was held, during which details were presented on the works of the NATO PA 61st Annual Session held in Stavanger (Kingdom of Norway) on October 9-12. The Head of the RA NA Delegation to NATO PA Koryun Nahapetyan...
RA NA Speaker Meets with the Speaker of the RF Federal Council of the Federal Assembly Valentina Matvienko
On October 18 the RA NA Galust Sahakyan met with Valentina Matvienko, the Speaker of the Federal Council of the Federal Assembly of the Russian Federation. The meeting took place within the framework of the 133rd Assembly of the Inter-Parliamentary Union (IPU): the details of the works being done at...
Eduard Sharmazanov Meets with the Armenian Community of Saint Petersburg
On October 18 in Saint Katarine Armenian Church of Saint Petersburg the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov took part in Sunday Divine Liturgy and the Water Blessing Ceremony. After the Divine Liturgy the NA Deputy Speaker visited the Armenian Cultural Centre of Saint Petersburg, and attended th...
On October 16 in the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organisation (CSTO PA) the Head of the RA National Assembly, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov had a meeting with the CSTO PA Executive Secretary Pyotr Ryabukhin in the RA NA Representation of Tavrichesky Palace ...