Գալուստ Սահակյանը հանդիպել է Նաբիհ Բըրրիի հետ
Միջխորհրդարանական միության 133-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Ժնեւ (Շվեյցարիա) մեկնած ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 18-ին հանդիպում է ունեցել Լիբանանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Նաբիհ Բըրրիի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են եր...
Հոկտեմբերի 19-ին տեղի է ունեցել ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ են ներկայացվել հոկտեմբերի 9-12-ը Ստավանգերում (Նորվեգիայի Թագավորություն) կայացած ՆԱՏՕ ԽՎ-ի 61-րդ տարեկան նստաշրջանի աշխատանքների վերաբերյալ: ՆԱՏՕ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակ...
ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպել է ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնային խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 18-ին Ժնեւում հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: Հանդիպումը կայացել է Միջխորհրդարանական միության 133-րդ վեհաժողովի շրջանակում. քննարկվել են երկու երկրների կողմից միջազգային հարթակներում իրա...
Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի հայկական համայնքի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Սանկտ Պետերբուրգի Սուրբ Կատարինե հայկական եկեղեցում հոկտեմբերի 18-ին մասնակցել է կիրակնօրյա պատարագին եւ ջրօրհնեքի արարողությանը: Պատարագից հետո ԱԺ փոխնախագահն այցելել է Սանկտ Պետերբուրգի հայկական մշակութային կենտրոն, ներկա գտնվել քաղաքի Հայ առաքելական եկեղեցու Լ...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղարի հետ
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում (ՀԱՊԿ ԽՎ) ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 16-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատի ՀՀ ԱԺ ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար ...

18 октября прибывшая в Женеву на 133-ю Ассамблею Межпарламентского Союза (МПС) делегация во главе с Председателем НС Г.Саакяном встретилась с Председателем Национального Собрания Республики Ливан Набихом Берри. В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся развития отношений между двумя странами, с...
19 октября состоялась пресс-конференция делегации НС РА в Парламентской Ассамблее (ПА) НАТО, в ходе которой были представлены подробности работы 61-й ежегодной сессии ПА альянса, прошедшей 9-12 октября в Ставангере (Норвегия).Глава делегации НС РА в ПА НАТО К.Нагапетян отметил, что делегация участво...
Встреча Председателя НС РА с Председателем СФ ФС РФ В.Матвиенко
18 октября в Женеве Председатель НС РА Г.Саакян встретился с Председателем СФ ФС РФ В.Матвиенко.  Встреча состоялась в рамках 133-й ассамблеи Межпарламентского Союза – обсуждены подробности работ, проводимых двумя странами на международных площадках.  В.Матвиенко в беседе с Председателем Н...
Э.Шармазанов встретился с армянской общиной Санкт-Петербурга
18 октября вице-спикер НС Э.Шармазанов принял участие в воскресной литургии и в церемонии водосвятия в санкт-петербургской армянской церкви Сурб Катаринэ (Св.Екатерины).После литургии вице-спикер НС посетил Армянский культурный центр Санкт-Петербурга, присутствовал на концерте питомцев Центра армянс...
16 октября в представительстве НС РА в Таврическом дворце Санкт-Петербурга глава делегации НС РА в ПА ОДКБ, вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился с ответственным секретарем ПА ОДКБ П.Рябихиным. На встрече присутствовал также постоянный представитель НС РА в МПА СНГ Г.Чилингарян.Вице-спикер НС отмет...